FOKUS: ANIMACJA

W konkursie Fokus: Animacja znalazło się 7 filmów. Ogromna swoboda jaką daje autorom animacja, została w pełni wykorzystana do kreacji wyrazistego, artystycznego kina. Każdy z filmów został zrealizowany w innej technice, ma inną estetykę, porusza inny temat. Każdy z nich jest oryginalny i w ciekawy sposób mówi o ważnych rzeczach.

 

Figury niemożliwe i inne historie I, reż. Marta Pajek (Polska) 2021, 16’, 16+
Ostatnia realizacyjnie, ale pierwsza chronologicznie, część tryptyku Marty Pajek. Po wielkim wybuchu w opustoszałym mieście zostało tylko kilku staruszków. Bohaterka filmu, stara kobieta, z trudem przemierza ulice wyludnionego miasta. W krótkich przebłyskach powracają wspomnienia tych, którzy do miasta już nigdy nie wrócą. Film nagrodzony m.in. na MFFA Animator i MFFA Animateka.

 

Kat w domu, reż. Michelle and Uri Kranot (Dania) 2021, 14’, 16+
O czym myśli kat, wracając wieczorem do domu z pracy? Film nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

 

Gitara w wiadrze, reż. Boyoung Kim (Korea Płd.) 2021, 15’, 15+
W świecie, w którym wszystko można wynająć za pomocą automatów, pewna dziewczyna chce być gitarzystką. Ale czy inni ludzie jej na to pozwolą? Film prezentowany m.in. na Animafest Zagreb i MFFA Animocje.

 

Ostatnie życzenie, reż. Galia Osmo (Izrael) 2021, 10’, 15+
Samotny rybak złowił magiczną złotą rybkę, która spełnia trzy życzenia. Wykorzystał już dwa, aby pomóc innym w potrzebie. Teraz stoi przed poważną decyzją: jak wykorzystać ostatnie… Na podstawie opowiadania Edgara Kereta. Film prezentowany m.in. na MFF Etiuda&Anima.

 

Wizyta, reż. Mateusz Jarmulski (Polska) 2021, 7’, 15+
Afrykański las tropikalny. Przez gęstwinę ktoś ucieka. Opuści naturalne środowisko i stanie przed ważnym wyborem. Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Animafest Zagreb.

 

Własne śmieci, reż. Daria Kopiec (Polska) 2020, 6’, 16+
Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować. Film nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym i MFF Etiuda&Anima.

 

Loop, reż. Pablo Polledri (Hiszpania) 2021, 8’, 13+
W tym społeczeństwie każdy człowiek powtarza w kółko to samo działanie, w tym społeczeństwie każdy człowiek powtarza w kółko to samo działanie, w tym społeczeństwie… Film prezentowany m.in. na MFFA Animator.

Data

lis 19 2022
Expired!

Czas

19:15 - 20:35

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet