FOKUS: ANIMACJA

W konkursie Fokus: Animacja znalazło się 8 filmów. Ogromna swoboda jaką daje autorom animacja, została w pełni wykorzystana do kreacji wyrazistego, artystycznego kina. Każdy z filmów został zrealizowany w innej technice, ma inną estetykę, porusza inny temat. Każdy z nich jest oryginalny i w ciekawy sposób mówi o ważnych rzeczach.
Pod skórą, kora, reż. Franck Dion (Francja) 2021, 8’, 15+

Kto jest zwierzęciem, a kto myśliwym? Prawdziwa jest maska czy to, co pod nią? A jeśli tam nie ma nic? Postać z filmowego scenariusza odwiedza swojego twórcę, który nie może znaleźć inspiracji. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy. Polska premiera.

Życie to suka, reż. Varya Yakovleva (Rosja) 2021, 6’, 16+

Dzień z życia mężczyzny, którego domem była ławka na kolejowym peronie. Film prezentowany m.in. na MFF w Leeds.

 

Nagi, reż. Kirill Khachaturov (Rosja) 2019, 15’, 18+

Kiedy supermoc przychodzi niechciana, potrafi skomplikować życie. Bohater spotyka jednak kogoś, kto chce mu pomóc. Film nagrodzony m.in. na MFFA w Annecy i Animafest Zagrzeb.

 

Airborne, reż. Andrzej Jobczyk (Polska) 2021, 8’, 15+

Pochłonięty walką pilot myśliwca traci swój cel i zalicza wielki upadek. W miejscu katastrofy rodzi się nowe życie, którego przeznaczeniem będzie rozwikłanie zagadki swojego pochodzenia. Polska premiera.

 

Nasycone życie, reż. Ivana Bosnjak, Thomas Johnson (Chorwacja) 2019, 12’, 15+

Kobieta zajmuje się wypychaniem zwierząt. W pewnym momencie w ich wnętrzach zaczyna znajdować rolki niewywołanego filmu… Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

 

Wadim na spacerze, reż. Sasha Svirsky (Rosja) 2021, 8’, 15+

Wadim przywykł do siedzenia w ciasnym sześcianie, ale w końcu z niego wychodzi. Teraz musi się odnaleźć w świecie i swoim własnym życiu. Film prezentowany m.in. na Berlinale.

 

Kominiarczyk, reż. Frederic Schuld (Germany) 2020, 5’, 15+

XIX-wieczna Europa. Dziecko wspina się po wnętrzu komina, w którym ptak chce zbudować gniazdo. Spotkanie jest nieuniknione. Film prezentowany m.in. na MFF w Chicago.

 

Arka, reż. Natko Stipanicev (Chorwacja) 2020, 15’, 15+

Wspaniały transoceaniczny statek wycieczkowy pływa po morzach. Przepych i luksus mieszają się z absurdem, a wszystko zmierza ku smutnemu zakończeniu. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy. Polska premiera.

Data

lis 25 2021
Expired!

Czas

19:40 - 21:00