Eastern

Fokus: Pełny metraż to konkurs pełnometrażowych filmów aktorskich. W tym roku tematem przewodnim jest „transformacja” rozumiana jako przejście do nowego etapu, proces przeobrażenia. Autorzy konkursowych filmów nie przewidzieli pandemii, ale z pewnością przeczuwali, że stoimy na progu wielkich zmian. W konkursie bierze udział 6 filmów z 5 krajów, z czego 4 produkcje prezentujemy jako pierwszy festiwal w Polsce.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.
Pokaz połączony z projektem Benshi.

Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.

Skąd nazwa Benshi? Kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – narratora i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbiór dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi.

Eastern, reż. Piotr Adamski (Polska) 2019, 78’

Polska w niedalekiej przyszłości. Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru? Film nagrodzony w trzech kategoriach na KFDF „Młodzi i Film”.

Po seansie na platformie Zoom odbędzie się dyskusja moderowana przez Krystiana Drozda. 

 

Link do dyskusji na ZOOMie

Meeting ID: 850 8660 1465
Passcode: 924051

 

Data

lis 24 2020
Expired!

Czas

18:30 - 19:50

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja