Bliscy

Fokus: Pełny metraż to konkurs pełnometrażowych filmów aktorskich z wyraźnie autorskim stylem. O nagrodę walczą zarówno młodzi twórcy, jak i doświadczeni reżyserzy. W tym roku w konkursie bierze udział 7 filmów autorów z 6 krajów.
BENSHI
Pokaz połączony z projektem Benshi. Benshi to filmowe spotkania kinomanów z dyskusyjnym zacięciem. Jeśli kochasz kino – dołącz do nas. Poszukaj inspiracji. Zainspiruj.
Skąd nazwa Benshi? Kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd – narratora i interpretatora filmowych zdarzeń. Ponieważ filmy zagraniczne stanowiły dla japońskiego widza nie lada kulturową zagadkę, pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbiór dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi.
Bliscy, reż. Grzegorz Jaroszuk (Polska, Czechy) 2020, 74’, 15+

Piotr boi się śmierci. Remedium na swoje lęki poszukuje w magii, religii i psychologii. Niespodziewanie dzwoni do niego Ojciec i prosi, aby syn natychmiast przyjechał do rodzinnego domu. Piotr dociera na miejsce równocześnie z Siostrą, której prawie nie pamięta. Ojciec wezwał rodzeństwo ponieważ zaginęła ich Matka. Członkowie rodziny wspólnie ruszają na poszukiwania. Film prezentowany m.in. na MFF w Karlowych Warach.

Po seansie zapraszamy na dyskusję.

Data

lis 23 2021
Expired!

Czas

18:00 - 19:15