Prezentujemy Jury LFF 2023!

Z radością przedstawiamy Jury LFF 2023!

Mateusz Demski – dziennikarz i krytyk filmowy, absolwent krakowskiego filmoznawstwa. Publikuje m.in. na łamach „Przekroju”, „Przeglądu”, a także w portalach Czas Kultury, Dwutygodnik, NOIZZ.pl i newonce.net. Na koncie ma liczne rozmowy i wywiady z nagradzanymi na światowych festiwalach twórczyniami i twórcami filmowymi, m.in. z Bong Joon-ho, Laurą Poitras, Gasparem Noé, czy Bélą Tarrem.

 

 

 

 

Grzegorz Jaroszuk – absolwent i doktor na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser i scenarzysta filmów: krótkometrażowych „Opowieści z chłodni”, które zdobyły ponad 30 nagród m.in. na festiwalach w Locarno, Los Angeles, Clermont-Ferrand, „Kebab i Horoskop” pokazywany i nagradzany m.in w Karlovych Varach i na Raindance FF. Film „Bliscy” pokazywany był w Karlovych Varach, w Gdyni i na Festiwalu Off Camera. Na Lubelskim Festiwalu Filmowym 2021 film otrzymał nagrodę za najlepszy film pełnometrażowy.
Poza autorskimi filmami reżyserował odcinki seriali „Pewnego razu na krajowej jedynce” i „Brzydula 2” oraz był współscenarzystą filmu fabularnego „Fanfik”

W swoich pracach jako scenarzysta i reżyser Grzegorz Jaroszuk wypracował rozpoznawalny styl polegający na łączeniu absurdalnego poczucia humoru i czarnej komedii z umiejętnością takiej budowy postaci, że nawet najmniej oczywiste dylematy stają się dla widza ważne emocjonalnie.

Magdalena Wleklik – scenarzystka filmowa, telewizyjna i radiowa. Laureatka konkursów scenariuszowych i dramatopisarskich, m.in.: Willa Decjusza 2023, Główna Nagroda Script Wars 2022, Główna Nagroda Audioteki 2022, 3. nagroda Wyobraź Sobie 2022. Absolwentka Wydziału Reżyserii na kierunku Scenariopisarstwo oraz Wydziału Operatorskiego na kierunku Realizacja Telewizyjna w PWSFTviT w Łodzi. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych. Przewodnicząca Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi