LFF cały rok! – Dobrzy czy źli?

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Dobrzy czy źli?”

29.09, godz. 18:00,

wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. We wrześniu pokażemy filmy z kilku ostatniech edycji festiwalu. Ich bohaterowie nie wpisują się w prostą, czarno-białą wizję świata. Czy można być jednocześnie dobrym i złym?

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Barszcz, reż. Apollinaria Tichomirowa (Rosja) 2017, 11’

Podczas wojny domowej nie ma czarno-białych sytuacji, ktoś może być dobry i zły jednocześnie. Dzień z życia dowódcy oddziału stacjonującego na obszarze dawnego ZSRR.

Wygnanie utracone, reż. Fisnik Maxhuni (Szwajcaria, Kosowo) 2016, 29’

Emir przemyca ludzi z Serbii na Węgry. Tym razem przewozi młodą dziewczynę z Kosowa. Jego mocodawcy planują zrobienie z niej prostytutki, a Emir staje przed największym dylematem w swoim życiu. Film nagrodzony na MFF w Locarno.

Dzień babci, reż. Miłosz Sakowski, (Polska) 2015, 30’

Tomek oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Proponuje mu układ. Tomek dostanie pieniądze, ale musi udawać jej wnuczka przed pracownikiem socjalnym. Film nagrodzony m.in. na festiwalach w Koszalinie i Gdyni.

Amateurs, reż. Yoo In-cheol (Korea Płd.) 2013, 9’

Dwóch mężczyzn napada na sklep. Tymczasem jego pracownik ma dla nich nietypową propozycję.

Maska, reż. David Cánovas (Hiszpania) 2013, 10′

Pracownik plantacji bananów wychodzi w przebraniu zabawić się w karnawałową noc.

 

Czas pokazu 90’

Podziel się ze znajomymi