LFF cały rok – Ojcostwo bez wspomagania

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Ojcostwo bez wspomagania”

30.06, godz. 18:00,

wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W czerwcu pokażemy filmy z ostatniej edycji festiwalu, które ukazują różne oblicza ojcostwa.

Wszystkie filmy mają polsko- i anglojęzyczną wersję.

Naklejka/Sticker, reż/dir, Georgi M. Unkovski, (Macedonia Północna) 2020, 19’

Nieudana próba odnowienia dowodu rejestracyjnego samochodu sprawia, że Dejan wpada w biurokratyczną pułapkę. Okazuje się, że to test odpowiedzialnego ojcostwa.

Film prezentowany m.in na FF w Sundance. Nagroda im. Krzysztofa Szota na LFF 2020

O włos/Pile poil, reż./dir. Lauriane Escaffre, Yvonnick Muller (Francja/France) 2018, 21’

Za trzy dni Elodie zdaje egzamin na kosmetyczkę. Jej ojciec Christophe, rzeźnik, wolałby, żeby córka pomagała mu w sklepie. Elodie zajmuje inny problem: musi znaleźć… owłosioną modelkę, dzięki której zda egzamin.

Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

Sole mio, reż./dir. Maxime Roy (Francja/France) 2019, 25′

25-letni Daniel zarządza rodzinną firmą. Przed laty jego ojciec rozstał się z matką i wyjechał do innego miasta. Kobieta nie zna prawdziwego powodu jego decyzji, w przeciwieństwie do syna. Danielowi zaczyna ciążyć sekret ojca, który postanawia go odwiedzić, ale chce utrzymać wizytę w tajemnicy.

Nagroda im. Krzysztofa Szota na LFF 2020

Pierwsze pożegnania/First Goodbyes, reż./dir. Mathilde Profit (Francja/France), 2020, 24’

Ojciec odwozi córkę do Paryża, gdzie dziewczyna ma zacząć nowe, studenckie życie z dala od domu i od niego. To ich pierwsza wspólna podróż, być może ostatnia. Oboje wiedzą, że nadchodzi czas pożegnania.

Film nagrodzony na festiwalu w Angers.

Dry sea, reż./dir. Yves Bex, Bart Bossaert (Belgia/Belgium) 2020, 11′

Rybak stoi na brzegu wyschniętego morza. Tkwi w przeszłości, dopóki podczas burzy piaskowej nie zdefiniuje na nowo sensu swojego istnienia…

Czas pokazu 100’

Podziel się ze znajomymi