LFF cały rok! – anIMAGINAcje

17 kwietnia 2019, godz. 18.00, wstęp wolny

kino Centrum Kultury w Lublinie

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. Filmy włączone do kwietniowego pokazu pochodzą z repertuaru LFF 2018.

Wszyscy którym nie udało się być na festiwalu lub chcieliby przypomnieć sobie wybrane filmy będą mieli w ciągu kolejnych miesięcy świetną do tego okazję. Pamiętajcie jednak, że tylko podczas Festiwalu obejrzeć można cały nasz repertuar.

Kwietniowy pokaz to wyprawa w głąb świata imaginacji twórców filmów animowanych.

Program:

1. Brzydki, reż. Nikita Diakur (Niemcy) 2017, 12’
Brzydki kot walczy o egzystencję w podzielonym i zepsutym świecie, ostatecznie znajdując bratnią duszę w mistycznym wodzu. Zainspirowany historią internetową “Ugly the Cat”.

2. Grzeszna dziewczyna, reż. Ayçe Kartal (Turcja) 2017, 8’
S. to ośmioletnia dziewczynka z Turcji, która ma wybujałą wyobraźnię. Interesuje się przyrodą i zwierzętami. Podczas pobytu w szpitalu wspomina szczęśliwe wakacje spędzone we wiosce swoich dziadków. Jednak mroczne wspomnienia zaczynają wyglądać z zakamarków świadomości.
Nagroda Jury na Annecy International Animated Film Festival 2017, Grand Prix Clermont-Ferrand International Short Film Festival 2018, nagroda FIPRESCI Istanbul International Film Festival 2018, Grand Prix Animocje International Animated Film Festival.

3. Truskawkowe dni, reż. Eva Sekeresova (Słowacja) 2016, 12’
Jeleń Karol próbuje żyć normalnie, ale skutecznie utrudnia mu to natrętna, truskawkowa halucynacja.

4. Demonstracja blasku w czterech aktach, reż. Morten Tšinakov (Estonia) 2018, 15’
Ludzie oczekują kogoś wyjątkowego. Aż wreszcie pojawia się – rodzi się jako dorosły mężczyzna, w garniturze. Ludzie podążają za nim i obserwują jego bezsensowne występy, aż do czasu, gdy spotyka kobietę stworzoną dla niego.

5. Połączenie, reż. Robert Löbel (Niemcy) 2017, 8’
Dwie postacie są połączone włosami. Każdy ruch i zmiana miejsca ma wpływ na drugą osobę.

6. Martwe konie, reż. Marc Riba i Anna Solanas (Hiszpania) 2016, 6’
Straszny świat wojny widziany oczyma dziecka zmuszonego do ucieczki. Po drodze wszędzie trupy koni. Dlaczego konie postanowiły się zabić? Film inspirowany wspomnieniami Ryszarda Kapuścińskiego. Prezentowany na Etiuda&Anima, Edinburgh IFF, Kraków FF i kilkudziesięciu innych festiwalach

7. Syreny i nosorożce, reż. Viktoria Traub (Węgry) 2017, 16’
Ośmiotetnia Tilda wspomina swoją rodzinę: babcię – ex syrenę występującą w cyrku, pełną pożądania matkę i ojca, który zniknął, gdy złamane serce uczyniło z niego nosorożca.
Film prezentowany m.in. na Animafest Zagrab i Annecy International Animation Festival, nagroda dla najlepszej animacji na Bangalore Short Film Festival 2018.

8 .Niebieskie światło, reż. Harriet Francis Croucher (Wielka Brytania) 2017, 4’
Pracownicy służb ratunkowych mówią o zespole stresu pourazowego i jego wpływie na życie ich i ich rodzin.

9. Rutyna, reż. Fokke Mars (Holandia) 2017, 5’
Bohater wyrywa się ze świata rutyny do świata marzeń – gdzie żyją giganty większe od wieżowców, drzewa rosną do góry korzeniami, a prawa fizyki nie mają zastosowania.

10. Nic się nie dzieje, reż. Michelle i Uri Kranot (Dania) 2017, 12’
Na przedmieściach panuje przenikliwe zimno. Pomimo to tworzy się tu zbiegowisko. Wszyscy na coś czekają. Jednak nic się nie dzieje…
Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Animacji na LFF 2018
Nagroda m.in. na Etiuda&Anima, Annecy International Animation Film Festival i Fest Anča International Animation Festival

11. Twarz Carlotty, reż. Valentin Riedl i Frédéric Schuld (Niemcy) 2018, 5’
Jako dziecko Carlotta nie spodziewała się, że ludzie wokół będą mieć twarze. Nie rozpoznaje nawet własnej twarzy. Po latach dowiaduje się o rzadkim, nieuleczalnym defekcie jej mózgu. Ostatecznie poznaje siebie dzięki sztuce.

Łączny czas pokazu 102’

Podziel się ze znajomymi