LFF cały rok! – Oblężenie

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. Filmy włączone do marcowego pokazu pochodzą z repertuaru LFF 2018 i 2016.

Marcowy pokaz zabiera nas w świat w którym trudno przetrwać bez pomocy bliźnich, ale jednocześnie bohaterowie zdają egzamin ze swoich postaw wobec nich…

7 marca 2019, godz. 17.00,
Centrum Kultury w Lublinie
wstęp wolny

1. Kurczak, reż. Una Gunjak, (Chorwacja), 2016, 15’
Jest rok 1993. Selma dostaje na swoje szóste urodziny kurczaka. Gdy odkrywa, że jej matka ma zamiar go zabić, postanawia wypuścić zwierzę na ulicę. Na ulicę Sarajewa, na której snajperzy strzelają do cywilów. Film nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową i na festiwalach w Palm Springs, San Francisco, Seattle, Dallas, Złoty Mrówkojad w konkursie Mistrzowie Tematu w 2016.

2. Sweet Home Czyżewo, reż. Jakub Radej (Polska) 2017, 28’
Doba z życia chłopaka, który wraca ze Stanów do rodzinnego miasteczka. Po kilkuletniej emigracji zarobkowej zamierza otworzyć interes życia. Czy Marcinowi uda się odbudować relację z dawną miłością, Krysią? Film nagrodzony na KFDF „Młodzi i film”.

3. Dobry dzień, reż. Dasha Charusha (Rosja) 2018, 18’
Abdul jest moskiewskim taksówkarzem. Pewnego dnia do jego auta wsiada ciężarna Lena. Gdy tkwią w korku, kobieta zaczyna rodzić. Ta sytuacja wymaga nietypowych działań.

4. Oblężenie, reż. István Kovács (Węgry) 2018, 23’
Samotna kobieta w ogarniętym wojną Sarajewie wyrusza w podróż w poszukiwaniu wody. Ani jej sąsiedzi, ani snajperzy nie są w stanie jej powstrzymać. Film nominowany do studenckiego Oscara.

5. Końcowa recenzja, reż. Jonathan Herzberg (Holandia) 2017, 8’
Odnoszący sukcesy dyrektor kreatywny agencji reklamowej umiera. W zaświatach zapoznaje się z recenzją swojego życia.

Łączny czas pokazu 92’

Podziel się ze znajomymi