Zakończenie naboru na Złote Mrówkojady 2015!

Drodzy Autorzy!

1 maja zakończył się okres zgłaszania filmów na Złote Mrówkojady 2015. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przesłać nam swoje filmy. Jak zwykle nie zawiedliście nas – setki zgłoszeń od Autorów z całego świata na Złotych Mrówkojadach to już norma. Charakterystyczna dla tegorocznego naboru jest wyjątkowo duża liczba zgłoszeń od naszych wschodnich sąsiadów – z Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. W związku z połączeniem Złotych Mrówkojadów z Pełnym Metrażem, otrzymaliśmy też wyjątkowo wiele zgłoszeń pełnometrażowych filmów z różnych krajów. Szczególne podziękowania kierujemy do tych osób, które odkryły dla siebie nasz festiwal i po raz pierwszy przysłały nam swoje filmy.

Wasze zaufanie jest dla nas powodem do dumy, bo to Wy i Wasze filmy tworzycie Złote Mrówkojady.

Nabór prac zakończył się 1 maja. Filmy, które nadejdą do Organizatorów później (zarówno przez internet, jak i tradycyjną pocztą) nie będą brane pod uwagę w tegorocznej selekcji.

W 2015 festiwale Złote Mrówkojady, Pełny Metraż i Filmy Dobrze Zakręcone zostają połączone w jeden festiwal pod nazwą Złote Mrówkojady, który odbędzie się w w Centrum Kultury w Lublinie 20 – 28 listopada. Pełny Metraż staje się nurtem pełnometrażowym Złotych Mrówkojadów z oddzielną nagrodą pieniężną oraz z odrębnym Jury wyłonionym spośród zgłoszeń naszej Publiczności a Filmy Dobrze Zakręcone stają się Konkursem Filmów Dobrze Zakręconych Złotych Mrówkojadów.

Program Festiwalu ogłosimy w najbliższym możliwym terminie.

Nagrody festiwalowe którymi są statuetki Złotego Mrówkojada zostaną rozdane zwycięzcom w poszczególnych festiwalowych konkursach oraz zdobywcy Grand Prix podczas gali zamykającej festiwal 28 listopada.

 

 

Podziel się ze znajomymi