Wydarzenia towarzyszące

WSZYSTKIE POKAZY, WARSZTATY I WYDARZENIA
TOWARZYSZĄCE W RAMACH LFF 2018 SĄ BEZPŁATNE.

ZANIM ZROBISZ UJĘCIE – WARSZTATY REALIZACJI FILMOWEJ

3.11.2018 SOBOTA

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

10:00-16:00

ZANIM ZROBISZ UJĘCIE: WARSZTATY REALIZACJI FILMOWEJ

Interesujesz się kinem i chciałbym zrealizować własną produkcję? A może chcesz rozwinąć swoją wiedzę? Zapraszamy na warsztaty, na których w ciągu 6 godzin w grupie zrealizujemy własny film. Wydaje się niemożliwe? Przyjdź, a przekonasz się, że nie!
Warsztaty wyłącznie dla uczniów szkół średnich i studentów do 24 roku życia. Zajęcia w języku polskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy - ZAPISY ZAMKNIĘTE

Zgłoszenia przyjmujemy do 22.10.2018 do godz. 12:00.

Prowadzący:

Kamil Krukowski – student reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Autor nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym m.in. „Fabio’s Videos”. Juror Jury Studenckiego MFF w San Sebastian. Finalista konkursu Papaya Young Directors.

Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

MAŁE MRÓWKOJADY – WARSZTATY DLA RODZIN

3.11.2018 SOBOTA

SALA KINOWA

10:00-11:30 MAŁE MRÓWKOJADY 6+

12:30-14:00 MAŁE MRÓWKOJADY 12+

WARSZTATY DLA RODZIN

Obowiązują wcześniejsze zapisy - formularz rejestracyjny

Warsztaty, które proponujemy, to formuła wypracowana specjalnie na potrzeby Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Przeznaczone są dla rodziców i ich dzieci.

Działanie dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to seans filmowy. Zaprezentowane na nim zostaną zarówno nagrodzone, jak i nigdy nie pokazywane w Polsce produkcje dla dzieci i młodzieży. Specjalnie wyselekcjonowane filmy odkryją przed widzami nieznane światy i zapewnią im inteligentną rozrywkę. Wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie podejmowanych przez twórców tematów zapewni ciekawe doświadczenia nie tylko młodym widzom, ale także ich opiekunom.

Po projekcji zapraszamy widzów na warsztaty. Dla grupy wiekowej 6+ będą to działania ruchowe i plastyczne. Warsztaty poprowadzi Justyna Czarnota.

Justyna Czarnota – pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.

STAND UP

3.11.2018 SOBOTA

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

21:30-22:30

STAND UP

Monologi kojarzą się z nudnymi wywodami. Stand up to również forma monologu, ale niemająca nic wspólnego z nudą! Przyjdź i sprawdź, kto tego wieczoru rozbawi cię do łez w naszym klubie festiwalowym.

WARSZTATY „DYSTRYBUCJA NIEZALEŻNYCH PRODUKCJI MEDIALNYCH”

4.11.2018 NIEDZIELA

SALA KINOWA

14:00-16:00

WARSZTATY DYSTRYBUCJA NIEZALEŻNYCH PRODUKCJI MEDIALNYCH”

Myślenie o odbiorcach swojej produkcji medialnej (filmu, gry) trzeba rozpocząć już na etapie koncepcyjnym. Porozmawiamy o różnych etapach pracy nad projektem, między innymi: pre-produkcji, promocji czy dystrybucji. Warsztaty w języku angielskim. Więcej informacji – http://kinokabaret.pl.

CUD NAD WISŁĄ Z MUZYKĄ NA ŻYWO

4.11.2018 NIEDZIELA

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

18:00-19:00

Cud nad Wisłą, reż. Ryszard Bolesławski (Polska) 1921, 53’

Jest zima 1919 roku. Życie w oddalonej od świata wiosce toczy się spokojnie i monotonnie, gdy tymczasem przez Kresy wschodnie przetacza się front wojny polsko-rosyjskiej. Na wiosnę w Kręzach pojawiają się bolszewicy, którzy zajmują dwór państwa Granowskich, a w okolicy toczą się walki Wojska Polskiego z Armią Czerwoną. Niebawem front przesuwa się w kierunku Warszawy...

Pokazowi filmowemu będzie towarzyszyć grana na żywo muzyka w wykonaniu zespołu Czuła Obserwacja.

KONCERT OLY.

4.11.2018 NIEDZIELA

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

21:30-23:00

KONCERT OLY.

Tej niedzieli nasze uszy wypełnią dźwięki pochodzące od Oly. i jej akompaniamentu. Artyści zaprezentują znane utwory w nowych aranżacjach oraz totalnie nowy materiał, który jeszcze paruje świeżością.

Oly. jest piosenkarką i autorką tekstów, obdarzoną nieprzeciętną wrażliwością i talentem kompozytorskim. Tworzy muzykę alternatywną. W 2015 roku pod szyldem wytwórni Nextpop ukazał się jej debiutancki album „Home”. Do piosenki z albumu pt. „Growing Young” powstał teledysk pokazywany na wielu prestiżowych festiwalach, jak SXSW w Austin (USA, 2018). Oly. napisała i zaśpiewała piosenki do filmu „Tarapaty”. Współpracowała z takimi artystami jak: Low Roar, Andrzej Smolik, Fismoll. Otwierała występy How To Dress Well i Lou Doillon. Zagrała wspólną trasę z Low Roar. Artystka występuje z zespołem w składzie Oly. – wokal, ukulele, Andrzej Konieczny – perkusja, elektronika, Fryderyk Szulgit – gitara, flet, Marcin Zimmer – bas. Nowy album Oly. ukaże się już tej jesieni.

ESCAPE ROOM

5.11.2018 PONIEDZIAŁEK

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

15:00-24:00

ESCAPE ROOM

Jesteś fanem łamigłówek? Lubisz tajemnice? Escape room to świetna okazja aby wpaść w wir zagadek, stając się ich częścią. Przyjdź i poczuj się jak współczesny Sherlock Holmes.

DOM GRY

6.11.2018 WTOREK

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

18:00-24:00

DOM GRY

W naszym klubie festiwalowym zawsze dzieje się coś ciekawego. Tym razem zapraszamy na wieczór z grami planszowymi. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo różnorodnych tytułów, a nasi wolontariusze pomogą Wam szybko poznać ich zasady. Zabierzcie znajomych lub przyjdźcie sami. Zabawy nie zabraknie.

WARSZTATY

7.11.2018 ŚRODA

SALA KINOWA

16:30-18:30

WARSZTATY  MEDIA

PKN (wymowa z j. jap. – “pecza-kcza”, co oznacza “pogawędki”) Lublin Media 9 listopada, będzie wieczorem wypełnionym krótkimi wystąpieniami na różne tematy, wzbogaconymi o pokaz plansz w tle mówiącego. Tego typu wydarzenia odbywają się od kilkunastu lat w wielu miastach na całym świecie. Podczas warsztatu obejrzymy nagrania wybranych najlepszych takich występów i przeanalizujemy je. Więcej informacji – lublinmedia.pl.

Wydarzenie w języku polskim

WPROWADZENIE DO LINDY HOPU

7.11.2018 ŚRODA

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

19:30-20:30

WPROWADZENIE DO LINDY HOPU

Lindy Hop to taniec pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, który wraz z muzyką jazzową rozwijał się w Harlemie, dzielnicy Nowego Jorku. Szczyt jego popularności przypadł na lata 30. i 40. XX wieku, czyli tzw. erę swingu. Obecnie przeżywa swoją drugą młodość na parkietach całego świata. Lindy Hop jest wypadkową wielu stylów tańca, mających swoje korzenie w tańcach jazzowych, m.in. stepowaniu, Charlestonie. Dał on również początek wielu współczesnym tańcom. Można śmiało powiedzieć, że jest to "dziadek rock&rolla". W naszym klubie festiwalowym możesz zacząć swoją przygodę z Lindy Hopem!

W NOWYM KINIE: IMPRO POŁAWIACZY PEREŁ

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

21:00-22:30

W NOWYM KINIE: IMPRO POŁAWIACZY PEREŁ

Spektakl improwizowany Poławiaczy Pereł od kilku lat gości na LFF i zawsze jest spotkaniem dwóch światów: filmu i teatralnego improv. W kulminacyjnym momencie film zostaje zatrzymany, a inicjatywę przejmują obecni na scenie aktorzy. Wcześniej nie wiedzą, podobnie jak publiczność, jaki to będzie film. Czy uda im się trafić w oryginalne zakończenie? Czy może wyimprowizują zakończenie alternatywne? Z pewnością ten występ będzie bombą nieoczekiwanych zwrotów akcji.

POMYSŁ NA FILM – TEORIA A PRAKTYKA: MASTERCLASS Z MICHAŁEM J. ZABŁOCKIM

8.11.2018 CZWARTEK

ACK „CHATKA ŻAKA”

17:00-18:30

POMYSŁ NA FILM – TEORIA A PRAKTYKA: MASTERCLASS Z MICHAŁEM J. ZABŁOCKIM

Przygotowanie filmu może zająć nawet kilka lat. Ale nie da się przewidzieć wszystkich wydarzeń, które wpłyną na ostateczny kształt dzieła. O tym właśnie opowie Michał J. Zabłocki, który podzieli się swoimi bogatym doświadczeniem i udzieli praktycznych porad, jak unikać błędów i radzić sobie w niespodziewanych sytuacjach. Będzie to niepowtarzalna możliwość wzbogacenia swojej wiedzy zarówno dla studentów kierunków artystycznych, jak i pasjonatów kina.

PUB QUIZ

8.11.2018 CZWARTEK

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

21:30-23:00

PUB QUIZ

Quiz dla każdego, kto chce sprawdzić swoją wiedzę na temat kina. Przybywajcie kinomani… jeśli się odważycie! To już tradycja naszego klubu. Przygotowaliśmy dla was szereg filmowych pytań i zagadek, a dla najlepszych festiwalowe nagrody.

LUBLIN MEDIA PRO – EKSPERCKA DYSKUSJA PANELOWA NT. „WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ”

9.11.2018 PIĄTEK

GALERIA LABIRYNT

15:00-17:00

LUBLIN MEDIA 2018 - LUBELSKIE SPOTKANIA TWÓRCÓW MEDIÓW

LUBLIN MEDIA PRO - EKSPERCKA DYSKUSJA PANELOWA NT. „WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ”

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości Polski zainspirowała nas do zorganizowania wyjątkowej dyskusji, do której zaprosiliśmy specjalistów między innymi od filmu, komiksu czy mediów społecznościowych. Dyskusję poprowadzi Janusz Opryński, który otworzy ją również słowem wstępnym. Chcemy zastanowić się nad znaczeniami terminów „wolność” i „niepodległość” w kontekście twórczości medialnej, jak również rozważyć, jak można twórczo wykorzystać te tematy w swoich projektach. Więcej informacji – lublinmedia.pl.

Wydarzenie w języku polskim.

LUBLIN MEDIA NET – BRANŻOWA SESJA NETWORKINGOWA

9.11.2018 PIĄTEK

GALERIA LABIRYNT

17:00-19:00

LUBLIN MEDIA 2018: LUBELSKIE SPOTKANIA TWÓRCÓW MEDIÓW

LUBLIN MEDIA NET – BRANŻOWA SESJA NETWORKINGOWA

Znajdź pracę, pracownika czy współpracownika do projektu! Zapraszamy na spotkanie integrujące lubelski świat twórców mediów, w tym filmów, gier wideo i VR, czy twórców mediów społecznościowych. Wydarzenie będzie okazją do nawiązania szerokich kontaktów, również dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych metod komunikacji, takich jak np. szybkie randki biznesowe. Możliwość zgłoszenia chęci nieodpłatnej prezentacji swojej działalności w formie stoiska. Więcej informacji i zgłoszenia – lublinmedia.pl.

Wydarzenie w języku polskim

LUBLIN MEDIA 2018: LUBELSKIE SPOTKANIA TWÓRCÓW MEDIÓW

9.11.2018 PIĄTEK

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

20:00-22:00

LUBLIN MEDIA 2018: LUBELSKIE SPOTKANIA TWÓRCÓW MEDIÓW

MEDIA

Wymowa z j. jap. – “pecza-kcza”, co oznacza “pogawędki”.

Wieczór wypełniony krótkimi wystąpieniami na różne tematy związane z mediami, sztuką i twórczością, wzbogaconymi o prezentacje wyświetlane w tle. Tego typu wydarzenia odbywają się od kilkunastu lat w wielu miastach na całym świecie. Więcej informacji i zgłoszenia do prezentacji – lublinmedia.pl.

Wydarzenie w języku polskim.

NOC MEDIOŻERCÓW

9.11.2018 PIĄTEK

NOC MEDIOŻERCÓW

KLUB FESTIWALOWY „MRÓWKOJAD”

20:00-22:00

Lubelscy twórcy mediów zaprezentują swoje utwory: filmy krótkometrażowe, teledyski, czy inne formy wideo, jak również gry wideo i VR. Może to Twoja szansa, żeby pokazać się światu… Więcej informacji i zgłoszenia do prezentacji - lublinmedia.pl.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z SZYMONEM J. WRÓBLEM

10.11.2018 SOBOTA

FILIA NR 2 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

14:00-16:00

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Lubelski Festiwal Filmowy mają zaszczyt zaprosić na spotkanie z dziennikarzem, reżyserem i scenarzystą filmowym, Szymonem J. Wróblem.

3 października wydano jego nową książkę pt. „Ojciec, czyli o Pieronku”. Jest to kontynuacja filmu dokumentalnego sprzed roku. Poza głównym bohaterem w książce pojawiają się m.in. Janusz Gajos, ks. Adam Boniecki, Jacek Żakowski, Jerzy Owsiak, prof. Tadeusz Gadacz, Monika Olejnik, Prezydent Aleksander Kwaśniewski…

Biskup Tadeusz Pieronek - wyrazisty Sekretarz Generalny Episkopatu Polski, bezkompromisowy kapłan w czasach trudnych pytań o konstytucję, Unię Europejską, czy miejsce kościoła w demokracji. Z bagażem wojennych i PRL-owskich przeżyć. Kim jest i czy aby nie patrzymy na niego tylko przez pryzmat pojedynczych wypowiedzi? Jaki wpływ na historię tego Biskupa z Żywiecczyzny, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie, rodzina, Sobór Watykański II? Jaki wpływ miała kultura góralska, poezja, wysiedlenie i mało znana historia jego wybitnego taty?