Organizatorzy

Pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale łączy nas miłość do kina

Są wśród nas osoby zajmujące się selekcją filmów, pozyskiwaniem środków na organizację, rozwijaniem kontaktów z partnerami, opracowaniem programu wydarzeń towarzyszących, koordynacją całorocznych działań edukacyjnych, czy obsługą social mediów. Wspierają nas również oddani wolontariusze, bez których festiwal nie mógłby tak dynamicznie się rozwijać.

Maciej Misztal

Dyrektor Festiwalu

Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracy w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. W swojej pracy łączy doświadczenie animatora kultury z wieloletnią praktyką twórcy filmowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Na LFF bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych.

Andrzej Rusin

Dyrektor Programowy

Absolwent historii na UMCS, lubelski animator kultury, instruktor filmowy w Centrum Kultury w Lublinie gdzie jest koordynatorem Koła Filmowego Kinoteatru Projekt. Zajmuje się pracą warsztatową z młodzieżą i organizacją pokazów filmowych. Od 2012 r. juror Unia Film Festival, w latach 2008 – 2019 juror Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego Żurawie a w 2023 członek Jury Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. W latach 2012-15 oraz 2019-2020 był konsultantem programów stypendialnych MKiDN. Jako instruktor uczestniczył w wielu filmowych projektach edukacyjnych.
Na LFF bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych, szczególnie interesuje się krótkim metrażem naszych wschodnich sąsiadów.

Emilia Rusin

Szefowa Biura Festiwalowego

Jest absolwentką Malarstwa oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS w Lublinie. Artystka malarka, współorganizatorka Festiwalu od 2009 roku. Jej specjalnością jest film animowany, organizuje w Centrum Kultury w Lublinie liczne pokazy animacji. Kieruje pracą biura festiwalowego i bierze udział w selekcji filmów krótkometrażowych.

Krystian Drozd

Koordynator Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Ziomek i Moniką Kopiec prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Monika Kopiec

Selekcjonerka Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Dyplomowana arteterapeutka, szczególnie zainteresowana obszarem filmoterapii. Pisze o tym pod adresem patrzajwserce.
Razem z Krystianem i Joanną prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”. Studia psychologiczne pozwalają jej pogłębiać zamiłowanie do tego rodzaju wątków w kinie.

Joanna Ziomek

Selekcjonerka Konkursu Filmów Pełnometrażowych

filmoznawca, bibliotekarka, polonistka; założycielka Dyskusyjnego Koła Filmowego „Benshi” w Lublinie; kolekcjonuje ulubione kadry i od lat konsekwentnie ogląda polskie filmy.

Tomasz Raczkowski

Selekcjoner Konkursu Filmów Pełnometrażowych

Tomasz Raczkowski – antropolog społeczno-kulturowy, recenzent. Doktorant w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego. Badawczo zajmuje się społecznymi kontekstami kina i powiązanymi z nim dyskursami. Laureat głównej nagrody w konkursie Krytyk Pisze na Festiwalu Filmowym Kamera Akcja w Łodzi w roku 2016. Od 2018 stale współpracuje z portalem Film.org.pl. W latach 2021–2023 członek zespołu festiwalu Opolskie Lamy, Od 2024 roku członek zespołu LFF.

Monika Czapka

Koordynatorka Wolontariatu

Absolwentka zacnego i nieistniejącego już kierunku na UMCS jakim była Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Była pracowniczka Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie w Domu Słów miała okazję koordynować (m.in.) wolontariuszy przy Lubelskich Spotkaniach Literackich „Miasto Poezji” czy Międzynarodowych Spotkaniach Typograficznych „TypoLub”. Obecnie jest szefową samej siebie oraz wiceprezeską Fundacji „5Medium”, dla której koordynuje Przestrzeń Młodych: Po prostu Fajne Miejsce. Koordynatorka projektów (np. „Kreatywni w Fotografii”, „Akademia Cyfrowych Kompetencji”) i prowadząca warsztaty m.in. rękodzielnicze i DIY dla różnych grup wiekowych. Od niedawna ekoterapeutka. Ma czarną kotkę Żelkę i niebiesko-czerwonego rybka Ribara. Lubi podróżować do bałkańskich krajów (zwłaszcza Macedonii), eksplorować las (różnymi zmysłami), fotografować w podczerwieni, czytać książki (wykształcenie zobowiązuje) i nosić czapki (nazwisko też zobowiązuje).

Gosia Cichalewska

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Mól książkowy, pochłaniający szczególnie chętnie powieści detektywistyczne, kryminalne oraz literaturę grozy.

Olga Obel

Koordynatorka Tłumaczeń

Absolwentka anglistyki KUL. Zajmuje się szeroko pojętym tłumaczeniem filmowym z zamiłowania do kinematografii i popkultury.

Magda Olbromska

Grupa medialna

Pedagożka, animatorka i menedżerka kultury związana zawodowo z sektorem kultury od 2014 roku. Przez 10 lat pracowała w Warsztatach Kultury w Lublinie (współorganizacja festiwali, współpraca z Wydawnictwem Warsztaty Kultury oraz z czasopismem kulturalno- społecznym „Kultura Enter”). Obecnie związana jest z Centrum Kultury w Lublinie (specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń Lubelskiego Teatru Tańca). Jej pasją jest poznawanie nowych kultur oraz współpraca z twórcami i artystami z różnych części świata. W wolnym czasie koordynuje i współorganizuje projekty międzynarodowe z fundacjami, stowarzyszeniami, których ideą jest wzmacnianie dialogu międzykulturowego oraz promowanie sztuki i nauki wśród krajów partnerskich. Prywatnie miłośniczka teatru i sztuki cyrkowej. Dodatkowo od 2021 roku rozwija się medialnie i dziennikarsko prowadząc swój kanał na platformie YouTube (kontent: prowadzenie wywiadów m.in. z artystami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z widzami).

Tomasz Górecki

Koordynator grupy medialnej
Pracownik Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, absolwent kierunku „inżynieria multimediów” na Politechnice Lubelskiej. Doświadczony fotograf, oraz montażysta i operator w różnych formach filmowych (filmy promocyjne, dokumentalne i edukacyjne; vlogi, animacje, teledyski, rolki). Zaangażowany w sekcję medialną LFF od 2019 roku.

Rafał Karaś

grupa medialna

 

 

Kasia Deputat

grupa medialna

Ukończyła Organizację produkcji filmowej na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2015 roku zaczęła swoja przygodę z festiwalem jako montażystka. Obecnie koordynatorka montażu w telewizji festiwalowej.

Filip Wesołowski

Koordynator Grupy technicznej

Filmowiec, na planach zajmuje się najczęściej oświetleniem i scenografią.
Prowadzi warsztaty, w ramach których młodzież tworzy własne krótkie metraże.
Dotychczas związany z projektami realizowanymi m.in. przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Łódzką Szkołę Filmową i oczywiście – Centrum Kultury w Lublinie.

Roksana Wrona

ambasadorka gościnności

Studentka Animacji kultury na UMCS. Swoją przygodę z festiwalem zaczęła w 2021 jako wolontariuszka.

Janek Jankowski

ambasador gościnności

Absolwent filologii angielskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pierwszy raz uczestniczył w Lubelskim Festiwalu Filmowym w 2019 r. jako wolontariusz zajmujący się tłumaczeniem filmów i opiekujący się gośćmi.

Współpracowali z nami:

Agnieszka Bąk

Selekcjonerka filmów krótkometrażowych

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UMCS. Od ponad 3 lat związana z radiem. Współtworzy audycję filmową „Kino w eterze” w Radiu Freee. Kinematografią interesuje się od liceum, a oprócz LFF szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Festiwal Filmu i Sztuki Dwa brzegi.

Iga Wójtowicz

Koordynatorka Grupy Medialnej

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach UJ. W czasie studiów aktywnie uczestniczyła w organizacji krakowskiego Miesiąca Fotografii, w 2019 roku była jurorką Krakowskiego Festiwalu Filmowego, w 2020 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od 2021 roku pracuje w Radiu Lublin, gdzie można usłyszeć ją w autorskich felietonach filmowych Iga Movie i w audycji „W kinie w Lublinie”.

Julia Hawrot

Koordynatorka Grupy Technicznej

Absolwentka Produkcji medialnej na UMCS oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Założycielka Kolektywu Filmowego Lesstorie. Z LFF związana od 2017 roku.

Marcin Kwaśniewski

Selekcjoner filmów krótkometrażowych

Absolwent kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracownik działu produkcji przy filmach, programach telewizyjnych i teledyskach. Współorganizator festiwalu „Buntownicy Kamery” w Warszawie.

Olga Zdybel

Koordynatorka wolontariatu

Koordynatorka wolontariatu przy Lubelskim Festiwalu Filmowym od 2017 r. Na co dzień pracuje w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Twórczyni projektu WolONline. Wiceprezeska fundacji tanTHEO, realizatorka eventów w firmie Projekt Efektywny. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa. Współorganizatorka sześciu edycji Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”. Pracowała jako Młodszy Specjalista ds. Programowych w Teatrze Starym w Lublinie. Juror w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych 7 Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Kuba Borkowski

Współautor Statuetki Złotego Mrówkojada

Z wykształcenia dekorator wnętrz, z przyuczenia hydraulik. Od 2013 roku fotograf Fundacji Sztukmistrze. Koordynował tworzenie dekoracji podczas EJC 2017 – Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w Lublinie. W latach 2016-2019 roku działał w ekipie telewizji festiwalowej, gdzie zajmował się filmowaniem i montażem. Statuetka Złotego Mrówkojada jego współautorstwa jest wręczana laureatom od XI edycji festiwalu.

Tomasz Wieleba

Koordynator Grupy medialnej
Na co dzień bibliotekarz zajmujący się multimediami. Po pracy kinomaniak oraz zapalony fotograf. Działa przy LFF od 2017. Od czasu studiów mocno zaangażowany w wolontariat w różnych instytucjach kultury. Podczas LFF koordynuje działania wolontariuszy z grupy telewizyjnej, nadzoruje tworzenie treści audiowizualnych na potrzebę dokumentacji oraz promocji festiwalu.

Michał Ozimek

grupa medialna

Organizatorzy