Zrozumieć film: Warsztaty języka filmowego

Przez ponad 100 lat rozwoju kino wykształciło specyficzny kod, którym się posługuje. Rozszyfrowanie go pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego niektóre filmy nas zachwycają, a inne zniechęcają. Zapraszamy do jedynej w swoim rodzaju intelektualnej wyprawy, której celem jest poznanie języka filmu. Waszym przewodnikiem będzie dr hab. Marcin Maron. Zajęcia skierowane do studentów.

Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach prosimy o wcześniejszą rejestrację na portalu Evenea. Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymacie informacje potrzebne do udziału w zajęciach.

Zajęcia w języku polskim.

Dr hab. Marcin Maron – absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi, doktor nauk humanistycznych UJ w Krakowie, operator i filmoznawca. Adiunkt na Wydziale Artystycznym UMCS, gdzie wykłada fotografię i historię filmu. Jest jednym z wykładowców Akademii Polskiego Filmu zorganizowanej przez PISF. Czlonek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Publikuje m.in. w „Kwartalniku Filmowym” i tomach zbiorowych. Interesuje się zwłaszcza kinem polskim, kinem autorskim oraz związkami literatury, filozofii i filmu.

Data

lis 23 2020
Expired!

Czas

20:00 - 21:30

Więcej informacji

Rezerwacja
Kategoria
Rezerwacja