TO WŁAŚNIE MŁODOŚĆ

Radość, zabawa, energia – z tym często kojarzy się nam młodość. Ale młodość to również szukanie tożsamości, lęk przed niepewną przyszłością i pierwsze wielkie rozczarowania. Mieszanka wybuchowa, ale trzeba sobie z nią jakoś radzić. Bohaterki i bohaterowie tych filmów podejmują próbę. Z różnym skutkiem…
Z czystego sumienia, reż. Matúš Ryšan (Słowacja) 2020, 27’, 16+

Kristína odkrywa nieprawidłowości finansowe w ministerstwie, w którym pracuje. Gdy zawiadamia policję, wybucha afera, a ona zostaje głównym świadkiem w toczącym się postępowaniu. Choć jest przekonana, że postąpiła słusznie, musi się mierzyć z bolesnymi konsekwencjami swojej decyzji. Film prezentowany m.in. na MFF w Karlowych Warach. Polska premiera.

Czarna dziura, reż. Tristan Aymon (Szwajcaria) 2020, 29’, 16+

Vincent kocha jazdę na deskorolce i spędzanie czasu ze swoimi przyjaciółmi. Pewnego dnia słyszy zawodzenie dochodzące z dna głębokiej dziury w ziemi. Odkrycie w dziwny sposób zbiega się w decyzją rodziców chłopaka. Film nagrodzony na MFF w Locarno. Polska premiera.

Taniec córki bożej, reż. Sungbin Byun (Korea Płd.) 2020, 25’, 15+

Tancerka Shin-mi musi stawić się na komisji wojskowej. Zmierza do wojskowej komendy uzupełnień z przekonaniem, że jej wizyta będzie jedynie formalnością. Na miejscu okazuje się jednak, że bardzo się pomyliła. Film nagrodzony Nagrodą Międzynarodowej Publiczności na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

Pale Saint, reż. Rhys Marc Jones (Wielka Brytania) 2019, 15’, 16+

17-letnia Kat, irlandzka imigrantka, stara się odnaleźć w niełatwej rzeczywistości Wielkiej Brytanii. Polska premiera.

Data

lis 27 2021
Expired!

Czas

15:00 - 16:40