TEST Z DOROSŁOŚCI

Niektóre osoby dorastają wcześniej niż inne i nie musi to być związane z ich wiekiem.
Zaćmienie słońca, reż. Alireza Ghasemi, Raha Amirfazli (Iran) 2021, 14’, 15+
Saaghi i jej dwie przyjaciółki przyjeżdżają do największego parku w Teheranie, aby zrobić zdjęcia całkowitego zaćmienia, które zdarza się raz na sto lat. W oczekiwaniu na wydarzenie robią wszystko, czego nie wolno robić „grzecznym dziewczynom”. Gdy słońce znika, Saaghi widzi coś, co miało pozostać w ukryciu.

 

Przechodząca chmura, reż. Peiyan Tang (Chiny) 2022, 14’, 16+
Zhao Mei pracuje jako kierowczyni, aby utrzymać rodzinę. Pewnego dnia przewozi nastoletnią dziewczynę Yiyi. Spotkanie sprawia, że zaczyna kwestionować siebie w roli matki. Polska premiera.

 

Wspomnienie nadchodzącej burzy, reż. Sofia Georgovassili (Grecja) 2022, 14’, 16+
Jest wrześniowy poranek. Zaraz rozpęta się burza. 15-letnia Anna wymyka się ze szkoły, by ze swoim chłopakiem odwiedzić szpital. Tam dziewczyna musi podjąć decyzję, która bezpowrotnie wciągnie ją do świata dorosłych. Film prezentowany m.in. na Berlinale. Polska premiera.

 

Błękit, reż. Ornella Pacchioni (Francja) 2021, 19’, 15+
13-letnia Lucie spędza wakacje na Korsyce. Pewnego dnia spotyka skrajnie odwodnionego Léo. Okazuje się, że chłopak potrzebuje nieustannie być w wodzie. Lucie zaczyna fascynować się Léo, ale by się do niego zbliżyć, musi przełamać strach przed morzem. Polska premiera.

Data

lis 23 2022
Expired!

Czas

21:00 - 22:05

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12