SYSTEM

Chcemy, czy nie, wszyscy funkcjonujemy w ramach systemów, choć nie zawsze się w nich odnajdujemy. Nawet jeżeli powstają w dobrej wierze, prędzej czy później pojawią się osoby, które spróbują wykorzystać je przeciwko tym, którym miały służyć.

 

Druga runda, reż. Gábor Holtai (Węgry) 2020, 18’, 13+
W świecie, w którym porokreacja jest regulowana przez państwo, para ubiega się o pozwolenie na posiadanie dziecka. Przeszli pierwszy etap procesu, ale nie mają pojęcia, co ich czeka w drugiej rundzie. Film prezentowany m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

Lepsza połowa, reż. Jürgen Heimüller (Niemcy) 2021, 12’, 15+
Zmniejszyć o połowę światową populację, aby ocalić planetę? Świetny pomysł! – mówią politycy, eksperci i zwykli ludzie. Ale kto powinien właściwie ją opuścić? Polska premiera.

 

Branka, reż. Ákos K. Kovács (Węgry) 2021, 20’, 15+
Jugosławia, 1991. Branka dostaje pracę na oddziale położniczym z dala od strefy działań wojennych. Pomimo dojmującego poczucia osamotnienia, pracuje z zaangażowaniem. Pewnego dnia odkrywa, że ze szpitala znikają noworodki… Film prezentowany m.in. na MFF Go Short i Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

4 rano, reż. Mehdi Fikri (Francja) 2021, 11’, 16+
Francja, listopad 2015. Po zamachach terrorystycznych w Paryżu wprowadzono stan wyjątkowy, by ułatwić pracę siłom policyjnym. O 4 rano policjantka pomaga kolegom w przeszukaniu, ale szybko orientuje się, że procedury szwankują. Film prezentowany m.in. na MFF w Wenecji. Polska premiera.

Data

lis 18 2022
Expired!

Czas

21:10 - 22:15

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12