Świat w offie

Świat w Offie jest propozycją autorską, pomysłem na pokaz filmów opisujących pewien klimat kulturowy i zjawiska społeczne charakterystyczne dla określonej części świata, bez znaczenia, czy reżyser posłużył się tu formą dokumentalną, fabułą czy animacją. Filmy Świata w Offie są specyficzną dla danej kinematografii reakcją na te zjawiska, pozwalającą spojrzeć na sprawy ludzi z innych kręgów kulturowych ich oczami, a nie poprzez filtr kultury Zachodu.
kurator pokazu: Andrzej Rusin
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Amerykański byk/The American Bull, reż. Fatemeh Tousi (Iran) 2019, 15’ 

Nastoletni Saheb jako jedyny we wsi ma amerykańskiego byka rozpłodowego. Traktuje go jak przyjaciela i jest z niego bardzo dumny. Zwierzę daje chłopcu pewne źródło utrzymania i wyjątkową pozycję towarzyską. Okoliczni hodowcy bydła do tej pory byli zadowoleni z licznego potomstwa amerykańskiego byka, ale zaczyna się to zmieniać…

Polska premiera.

 

Mariam/Mother Mariam, reż. Mustafa Gürbüz (Turcja) 2020, 9’ 

Stara Mariam jest ostatnią chrześcijanką we wsi zamieszkałej przez muzułmanów. Pewnego dnia kobieta umiera, a sąsiedzi głowią się, jak pochować ją zgodnie z zasadami jej religii. Film prezentowany m.in. na MFF w Ankarze.

Polska premiera.

 

 

 

Smoky Mountain, reż. Albert Oriol (Francja) 2019, 20’ 

Sony, 8-letni Kambodżanin, żyje z tego, co znajdzie na wysypisku śmieci. Gdy ojciec wyrzuca go z domu, trafia pod opiekę instytucji charytatywnej. Wydaje się, że ma teraz wszystko, czego był w życiu pozbawiony…

Europejska premiera.

 

 

 

Czuwanie/The Wake, reż. Riad Bouchoucha (Francja) 2019, 24’ 

Salim powraca do rodzinnego domu na pogrzeb matki. Czuje się obco w tłumie religijnych krewnych. W przeddzień pogrzebu pojawia się Imad, jego brat marnotrawny.

Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

 

 

Wszystko na Mardi Gras/All on a Mardi Gras Day, reż. Michal Pietrzyk (USA) 2019, 23’ 

Demond mieszka w najgorszej dzielnicy Nowego Orleanu. Przez cały rok szyje pierzasty strój, w którym wystąpi jako Wielki Wódz na paradzie z okazji święta Mardi Gras obchodzonego dzień przed Środą Popielcową.

Film prezentowany m.in. na Berlinale i FF w Tribece.

Data

lis 25 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:35

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja