ŚWIAT KOBIET

Świat kobiet pojawił się w programie LFF-u na 100-lecie uzyskania przez Polki praw obywatelskich. Miał zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron Świata. Ich sytuacja zbytnio się nie poprawia i wciąż powstaje na ten temat wiele filmów. Dlatego kontynuujemy wybór produkcji, które dotykają problemów kobiet w kwestiach, które dla jednych są obcą materią, a dla innych codziennością.

 

Blue, reż. Emilio Martínez-Borso (Hiszpania) 2021, 13’, 16+
Na kilka dni przed walką o tytuł mistrzyni Europy w boksie tajskim Lydia stanie przed dylematem. Czeka ją starcie z najgorszą rywalką… samą sobą. Polska premiera.

 

Oczko w głowie, reż. Shira Farber (Izrael) 2020, 19’, 16+
45-letnia Lee spędza czas z młodymi ludźmi w miasteczku namiotowym podczas tzw. „protestu twarogowego”, który wybuchł w Izraelu w 2011 roku w reakcji na rosnące koszty życia. Córka kobiety grozi jej, że jeżeli nie wróci do domu, ona przeprowadzi się do ojca. Lee musi podjąć decyzję. Polska premiera.

 

Za oknem, reż. Kang Ji-sook (Korea Płd.) 2020, 23’, 16+
Mężczyzna wraz z córką poszukuje swojej wietnamskiej żony, która nieoczekiwanie od nich odeszła. Córka udaje, że pomaga ojcu, ale skrycie wierzy, że jej mama nigdy nie będzie musiała wracać. Polska premiera.

 

Jeszcze jeden dla tatusia, reż. Eszter Kajlik (Węgry) 2021, 3’, 16+
Krótki film o pewnej mizoginistycznej praktyce stosowanej tuż po porodzie i jej wpływie na życie ludzi. Polska premiera.

 

Khadiga, reż. Morad Mostafa (Egipt) 2021, 20’, 18+
Khadiga, 16-letnia matka, mieszka sama z dzieckiem po tym, jak jej mąż wyjechał do pracy do odległego miasta. Na co dzień przedziera się przez zgiełk kairskich ulic, by odbyć kilka wizyt, w których czuje się niekomfortowo z otoczeniem. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

 

Och, te krokodyle…, reż. Agathe Sénéchal, Elise Debruyne, Cérine Raouraoua, William Defrance, Agatha Sip (Francja) 2021, 6’, 16+
Mała dziewczynka trafia do uniwersum książek pop-up zarządzanego przez krokodyla, który nie ma oporu przed poniżaniem kobiet. Film prezentowany m.in. na MFFA Animocje.

Data

lis 21 2022
Expired!

Czas

17:00 - 18:30

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12