POZA SCHEMATEM

Kino często operuje schematami i konwencjami, czasami może nam się wręcz wydawać, że wciąż oglądamy to samo. Te filmy zrywają z naszymi przyzwyczajeniami i wciągają nas w historie z nieprzewidywalnymi finałami.

 

Sumy częściowe, reż. Mohammadreza Farzad (Polska) 2022, 15’, 15+
Czy liczysz siwe włosy? Miejsca zamieszkania? Liczbę pocałunków wymienionych w swoim życiu? Sny o lataniu? Czy liczby wpływają na kształt kryjącego się za nimi życia? Film prezentowany m.in. na festiwalu Millennium Docs Against Gravity i MFF Nowe Horyzonty.

 

Skądinąd, reż. Niko Avgoustidi (Grecja) 2021, 20’, 15+
Wnuk wraca na zimę do wioski swoich przodków. Dziadek wstaje z grobu, by po raz ostatni go zobaczyć. Mieszkańcy wioski nie wiedzą, jak zareagować na ten nieoczekiwany przypływ miłości. Polska premiera.

 

Prawdziwa historia największej gry w chowanego na świecie, reż. Paolo Bonfadini, Irene Cotroneo, Davide Morando (Włochy) 2021, 11’, 13+
Każdego roku mieszkańcy Serravalle Langhe biorą udział w największej na świecie grze w chowanego. Chcą w ten sposób uczcić pamięć partyzantów, którzy ukrywali się na tych terenach podczas II wojny światowej. Polska premiera.

 

Bujać w obłokach, reż. Pham Hoang Minh Thy, Vu Minh Nghia (Wietnam) 2020, 19’, 16+
Współczesna Kafkowska opowieść o Wietnamie – kraju w trakcie transformacji. Film jest jak informacje kulturalne z codziennymi wydarzeniami: ślubem, ulicznym korkiem, napadem, mistyczną metamorfozą i historią miłosną. Film prezentowany m.in. na MFF w Wenecji. Polska premiera.

 

Yo, Diablo, reż. Balthazar Klarwein (Hiszpania) 2021, 21’, 18+
Joey pracuje jako kelner obsługujący hedonistyczną społeczność wczasowiczów w małym śródziemnomorskim raju. Nie jest jasne, czy skrajność ich zachowań wynika z faktu, że lato dobiega końca, czy z tego, że to ich ostatnie lato. Polska premiera.

Data

lis 22 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:30

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12