Online Stories

Termin „online” zyskał w 2020 roku niespotykaną popularność, ale internet pełnił ważną rolę w naszej codzienności już wcześniej. Filmy, które wybraliśmy do pokazu Online Stories powstały przed wybuchem pandemii koronawirusa. Są zarówno diagnozą wpływu sieci na zmianę naszych zachowań, jak i zapowiedzią nowej rzeczywistości, która nadeszła szybciej, niż się spodziewaliśmy.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Dar dla mas/The Gift of All, reż. Marco Q Wu, Joe Lee (Tajwan) 2019, 23’ 

Ko-Ching aspiruje do miana wpływowej streamerki, w czym wspiera ją najlepsza przyjaciółka, Jia-Ling. Spotkanie z gwiazdą internetu Hsiao-Hsuan zbliża dziewczynę do upragnionego celu. Ko-Ching staje się sławna, ale będzie musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Europejska premiera.

 

 

Niebieski kwiat/Blue Flower, reż. Saadi Constantine (Szwajcaria) 2020, 27’ 

Ana i Amara, młode małżeństwo z Bukaresztu, podejmuje radykalną decyzję. Aby sfinansować leczenie Leo, ich 3-letniego syna cierpiącego na niedotlenienie mózgu, Ana zamierza pracować jako cam-girl. W tym filmie aktorzy odtwarzają wydarzenia, które rzeczywiście ich spotkały.

Polska premiera.

 

 

Tknięcie/Touch, reż. Nir Berger (Izrael) 2019, 25’

Adele to agresywna 17-latka, która większość czasu spędza na trollowaniu swoich kolegów z klasy w internecie. Kiedy w sieci zaczepia ją Uri, zaczynają flirtować. Chłopak chce zobaczyć jej fotografię. Adele wysyła mu zdjęcie przypadkowej dziewczyny z Syrii, co zapoczątkuje nową znajomość.

 

 

 

Dzień babci, reż. Ewa Ślusarczyk (Polska) 2019, 18’

83-letnia Krysia zgłębia tajniki mediów społecznościowych i udowadnia sceptykom, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Data

lis 23 2020
Expired!

Czas

20:00 - 21:40

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja