OJCIEC W OFFIE

Offowi twórcy i twórczynie są często bezwzględni wobec filmowych ojców. Znamienne, że w części z wybranych do tego pokazów produkcji pojawią się oni wyłącznie poza kadrem. Nie oznacza to jednak, że krótkometrażowe kino pozbawione jest empatii wobec mężczyzn, ale raczej stara się poprzez krytyczne spojrzenie szukać powodów, dla których relacje ojców i ich dzieci nie zawsze układają się tak, jak chciałyby tego obie strony.

 

Właściwa pora, reż. Dongin Kang (Korea Płd.) 2020, 23’, 15+
Hyung-do pracuje jako kurier. Większość zarobków przeznacza na leczenie ciężko chorego ojca, którego nie chce jednak odwiedzić w szpitalu. Polska premiera.

 

Ghamir, reż. Javad Ghasemlou (Iran) 2021, 19’, 16+
Starzejący się ojciec mieszka z dala od cywilizacji ze swoim jedynym synem. Mężczyźnie trudno jest zaakceptować odmienność swojego dziecka. Gdy w ich życiu pojawia się biała gęś, dochodzi do serii nieoczekiwanych zdarzeń. Europejska premiera.

 

Nasza ziemia, reż. Simon Helloco (Francja) 2021, 23’, 18+
Koniec lata na francuskiej wsi. Nie ma dorosłych a dwaj bracia (8 i 12-letni) robią, co chcą. Zabraniają sobie tylko jednej rzeczy: wejścia na pierwsze piętro domu. Polska premiera.

 

Cicho, reż. Emilie Beck (Norwegia) 2022, 25’, 15+
12-letni Martin na pozór wydaje się uśmiechniętym chłopcem, ale w domu mierzy się brutalną rzeczywistością. Ma ojca alkoholika i matkę, która ledwo radzi sobie z sytuacją, a sam robi wszystko, aby utrzymać rodzinę razem. Polska premiera.

Data

lis 20 2022
Expired!

Czas

13:00 - 14:35

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12