MŁODZI RZĄDZĄ: PSYCHEGRAPHICO

Projekt wyłoniony w organizowanym przez LFF konkursie na realizację autorskiego działania z zakresu animacji i upowszechniania kultury filmowej. Pomysłodawczyniami projektu są: Anna Kaczorek, Natalia Matyjaszczyk i Klaudia Milczek.
Wydarzenie jest związane z terapią poprzez filmy – filmoterapią. Pojęcie to zyskuje obecnie coraz szerszy rozgłos, wielu specjalistów rozwija też tę dziedzinę. Uważa się, że seans niektórych filmów powoduje tak silne emocje, że mogą one posłużyć jako oczyszczenie dla widza. Z tego względu my, organizatorki, chciałybyśmy przeprowadzić projekcję filmu “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha, który może posłużyć za dobry materiał do samorozwoju. Po seansie odbędzie się główna dyskusja poprowadzona przez Monikę Kopiec, znawczynię tematu. Następnie uczestnicy będą mieli szansę popracować nad sobą w mniejszych grupach, m.in. zanurzając się w dźwiękach muzyki z docenianych filmów, porozmawiać w kameralnym gronie ze studentkami psychologii bądź rozwinąć swoje kreatywne umiejętności. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwie w wydarzeniu naprawdę zajrzycie w głąb siebie!

 

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri reż. Martin McDonagh (USA) 2017, 115’, 15+
Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji. Film nagrodzony dwoma Oscarami.

Data

lis 19 2023
Expired!

Czas

15:30 - 18:30

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kategoria