MŁODOŚĆ KONTRA ŚWIAT

Zestaw filmów, w których młodzi bohaterowie i bohaterki konfrontują się z niesprawiedliwością świata.
Don’t Be Cruel, reż. Andrej Chinappi (Włochy) 2022, 15’, 15+
Ninni i jego ojciec Amelio chcą podnieść poziom życia. Okazja nadarza się, gdy ojciec pracujący jako odtwórca roli Elvisa, zostaje zaangażowany do występu w bogatej nadmorskiej willi. Polska premiera.

 

Miss przedmieścia, reż. Alexandra Pärn (Estonia) 2022, 18’, 13+
Dwie przyjaciółki dorastają w małym radzieckim miasteczku. Miina czuje się dobrze w swoim otoczeniu, a Liidia marzy o lepszym życiu. Do radykalnych zmian inspiruje dziewczynę nowo przybyła do miejscowości fryzjerka. Film nagrodzony na Ińskim Lecie Filmowym.

 

Druga tura, reż. Maxime Cappello (Francja/) 2023, 26’, 15+
21 kwietnia 2002. Jean-Marie Le Pen przechodzi do drugiej tury wyborów prezydenckich. Francja jest w szoku, ale Enzo, syn włoskiego imigranta, się cieszy. Emilie, koleżanka z liceum, w której się podkochuje, aktywnie wspiera Front Narodowy i potrzebuje kogoś, kto pomoże jej w kampanii. Polska premiera.

 

Brachol, reż. Sahand Kabiri (Iran) 2022, 19’, 16+
Mehrad jest 20-letnim nietypowym przedstawicielem wyższej klasy średniej Teheranu. Wbrew normom klasowym decyduje się handlować narkotykami w swojej podziemnej społeczności imprezowej. Dziś po raz pierwszy zamierza kupić 200 gramów kokainy. Film prezentowany m.in. na MFF Leiden Shorts. Polska premiera.
27, reż. Erica Kwok (Hong Kong) 2022, 29’, 15+
Dwójka pracowników sklepu z płytami muzycznymi dochodzi do wniosku, że nie osiągnęli w życiu nic równie spektakularnego jak członkowie Klubu 27. Nigdy nie jest jednak za późno, by zapisać się na kartach historii… Polska premiera.

 

Data

lis 18 2023
Expired!

Czas

13:00 - 14:50

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12