KRÓTKO O COVID-19

Kino krótkometrażowe szybko reaguje na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze filmy o pandemii COVID-19. Trudno w pogłębiony sposób opisać sytuację, w której niespodziewanie wszyscy się znaleźliśmy i która wciąż trwa. Autorzy tych filmów stanęli na wysokości zadania. Dzięki ich zaangażowaniu możemy poznać różne postawy i problemy związane z pandemią. I choć zajrzymy w różne części świata, to, co zobaczymy, często okaże się dziwnie znajome.
Pokaz dostępny również online w wersji z napisami dla osób niesłyszących.

O ojcu, reż. (Azerbejdżan) 2020, 13’, 15+

Mammad jest gitarzystą weselnym. Traci możliwość zarabiania pieniędzy, kiedy wybucha pandemia COVID-19. Zamknięty z rodziną w domu szuka nowego zajęcia, mając nadzieję, że lockdown wkrótce się skończy. Europejska premiera.

 Titanic w przestworzach, reż. Katarína Jonisová (Słowacja) 2020, 16’, 15+

Roman Radkovič utworzył wraz z przyjaciółmi z ośrodka dla osób o specjalnych potrzebach wyjątkowy zespół muzyczny. W piosenkach wyraża swoje przerażenie końcem świata, którego oczekuje każdego dnia. Polska premiera. 

Wyprodukowano w Chinach, reż. Ale Damiani (Urugwaj) 2020, 7’, 18+

Para młodych ludzi, którzy poznali się na Tinderze, spędza ze sobą noc. Rano dowiadują się, że z powodu pandemii muszą wspólnie przeczekać lockdown.

 

Ucieczka, reż. Nikita Popkov (Rosja) 2020, 30’, 13+

Chłopak z miasta przyjeżdża z rodziną na wieś, by przeczekać pandemię COVID-19. Z czasem odkrywa wcześniej nieznany mu świat. Polska premiera.

 

Bełkot, reż. Grégory Robin (Francja) 2020, 4’, 12+

A gdyby tak można było zatrzymać wszystko… Dosłownie. Polska premiera.

Data

lis 19 2021
Expired!

Czas

17:30 - 18:45