Fokus: Temat cz. 2

Fokus: Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach. Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Anna, reż. Dekel Berenson (Wielka Brytania) 2019, 15’ 

Anna mieszka w rozdartej wojną wschodniej Ukrainie. Jest starzejącą się samotną matką, która rozpaczliwe potrzebuje zmiany. Zwabiona reklamą radiową, udaje się na imprezę z grupą amerykańskich mężczyzn, którzy podróżują po kraju w poszukiwaniu miłości.

Film prezentowany m.in. na MFF w Cannes i MFF w Toronto.

 

 

 

Zanim nadejdzie nasz czas/Before Our Time Comes, reż. Chloé Terren (Francja) 2019, 22’ 

Raphaël opiekuje się mieszkaniem swojej babci, która przebywa w domu opieki. Opowiada jej, co widzi przez okno. Obserwowane mieszkania stopniowo się wyludniają, a mężczyzna, bojąc się powiedzieć prawdę, zaczyna kłamać.

Polska premiera.

 

 

Plac Wolności, reż. Ming-Wei Chiang (Polska) 2019, 20’ 

Peter, zagraniczny student Szkoły Filmowej w Łodzi, przestaje czuć się bezpiecznie w swoim otoczeniu. Angażuje się w organizację protestu przeciwko zmianom w polskich instytucjach kultury i ograniczaniu swobody wypowiedzi w sztuce. Jednocześnie między Peterem a jego polską dziewczyną rodzi się pytanie o wspólną przyszłość.

 

 

 

Orszak/Parade, reż. Yohann Gloaguen (Francja) 2020, 25’ 

20-letni Leo spędza większość czasu z kumplami. Razem piją i palą, a czasami okradają supermarkety. Te próby odcięcia się od rzeczywistości nie uśmierzają rozpaczliwej wściekłości Leo.

Polska premiera.

Data

lis 28 2020
Expired!

Czas

18:30 - 19:55

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja