FOKUS: TEMAT CZ. 1

Fokus: Temat to konkurs, w którym zwracamy szczególną uwagę na treść filmu i sposób, w jaki autorki i autorzy opowiadają o wybranych przez siebie problemach. Kino krótkometrażowe bardzo szybko odpowiada na aktualne trendy i zjawiska, często wytycza nowe szlaki dla dłuższych form. W konkursowych filmach odnaleźć można wiele tematów, które wywołują zarówno lokalne, jak i ogólnoświatowe dyskusje. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas produkcje pozwalają lepiej zrozumieć różne punkty widzenia na skomplikowaną rzeczywistość.

 

 Dzień chwały, reż. Romuald Rodrigues Andrade, Ludovic Aklil Piette (Francja) 2022, 22’, 15+
20-letni Kamel jest aktywistą działającym na rzecz rozwoju swojej ubogiej dzielnicy. Pewnego dnia dostaje zaproszenie na spotkanie z ministrem francuskiego rządu. Wraz ze swoimi współpracownikami chce jak najlepiej wykorzystać tę niecodzienną okazję. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Oberhausen. Polska premiera

 

Nasze pragnienia, reż. Elena Weiss (Niemcy) 2022, 27’, 16+
Isi i Finn planują swój pierwszy raz. Ponieważ są osobami z niepełnosprawnością fizyczną, nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Postanawiają więc skorzystać z pomocy specjalistki. Film prezentowany m.in. na festiwalu HollyShorts. Polska premiera.

 

Obciążenie małżeńskie, reż. Mathias Rifkiss, Colas Rifkiss (Francja) 2023, 25’, 15+
W wiosce mówią, że Denis i Céline mają problem ze swoim związkiem: ona ich utrzymuje, a on zajmuje się domem. By przywrócić swoje poczucie męskości, Denis postanawia wziąć udział w wyścigu noszenia żon na plecach. Film prezentowany m.in. na MFFF w Namurze. Polska premiera.

Data

lis 17 2023
Expired!

Czas

18:30 - 19:45

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet