FOKUS: POMYSŁ CZ. 2

W konkursie Fokus: Pomysł znalazły się filmy, które zaskakują swoją formą i podejściem do tematu. Ich autorki i autorzy często wykorzystują dobrze znane konwencje, by opowiedzieć w nietypowy sposób o problemach i zjawiskach na pozór nie przystających do komedii czy musicalu. Udowadniają, że kino wciąż potrafi zaskakiwać.

 

Cenzor snów, reż. Leo Berne, Raphaël Rodriguez (Francja) 2021, 18’, 16+
Każdej nocy cenzor i jego ekipa zmieniają sny Yoko. Tym razem nic nie idzie zgodnie z planem. Film prezentowany m.in. na festiwalu SXSW i Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

Tundra, reż. José Luis Aparicio (Kuba) 2021, 30’, 18+
Walfrido, samotny inspektor elektryczny, obsesyjnie marzy o kobiecie w czerwieni. Coś mu mówi, że jest blisko. W ciągu dnia Walfrido podąża jej śladem, przemierzając przedmieścia zainfekowanego miasta. Film prezentowany m.in. na MFF w Locarno i FF w Sundance. Polska premiera.

 

Krzesło przyszłości, reż. Kamil Krukowski (Polska) 2022, 26’, 13+
Andrzej jest cichym i skrytym testerem krzeseł posiadającym niezwykłą moc pomagającą mu w pracy w niewielkiej fabryce. Mężczyzna na co dzień potajemnie podkochuje się w sekretarce, a życie uprzykrza mu główny projektant. Sytuacja zmienia się, gdy w zakładzie pojawia się Witek – młody, ambitny chłopak pragnący pójść w ślady Andrzeja.

Data

lis 25 2022
Expired!

Czas

17:00 - 18:30

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet