FOKUS: POMYSŁ CZ. 2

W konkursie Fokus: Pomysł znalazły się filmy, które zaskakują swoją formą i podejściem do tematu. Ich autorki i autorzy często wykorzystują dobrze znane konwencje, by opowiedzieć w nietypowy sposób o problemach i zjawiskach na pozór nie przystających do komedii czy musicalu. Udowadniają, że kino wciąż potrafi zaskakiwać.

 

Hotel Centaur, reż. Lino Kafidas, Dimitris Kafidas (Grecja) 2023, 24’, 15+
Ekscentryczny dyrektora zaprasza do górskiego hotelu nie mniej ekscentrycznych gości. Pewnego dnia w ośrodku pojawia się Japończyk, który od 10 lat wysyła do właściciela listy z prośbą o możliwość zobaczenia centaura. Chce spełnić swoje marzenie. Film prezentowany m.in. na MFF w Atenach.

 

Miło widzieć twoją twarz, reż. Sun Namkoong (Korea Płd.) 2022, 13’, 15+
Samochód Eden psuje się podczas podróży. Bezradna kobieta dzwoni do swojego byłego partnera, Haewona, prosząc go, by przyjechał. Przed wyjazdem z Korei chce go jeszcze raz zobaczyć. Polska premiera.

 

Czereśnie, reż. Vytautas Katkus (Litwa) 2022, 15’, 15+
Świeżo emerytowany ojciec prosi swojego syna o pomoc przy zbieraniu czereśni. Chce spędzić z synem czas i bynajmniej nie spieszy się ze zrywaniem owoców… Film nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.

 

Fairplay, reż. Zoel Aeschbacher (Francja) 2022, 18’, 15+
Nastolatek szukający uznania, pracownik gotowy zrobić wszystko, by zgarnąć główną wygraną, kierownik wyższego szczebla u schyłku kariery, który chce udowodnić samemu sobie, że wciąż żyje. Trzy postacie, które tracą prędkość na autostradzie konkurencji… Film nagrodzony m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

Data

lis 24 2023
Expired!

Czas

19:00 - 20:10

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet