FOKUS: POMYSŁ CZ. 1

W konkursie Fokus: Pomysł znalazły się filmy, które zaskakują swoją formą i podejściem do tematu. Ich autorki i autorzy często wykorzystują dobrze znane konwencje, by opowiedzieć w nietypowy sposób o problemach i zjawiskach na pozór nie przystających do komedii czy musicalu. Udowadniają, że kino wciąż potrafi zaskakiwać.

 

Heitor Bezimienny, reż. Vasco Saltão (Portugalia) 2022, 30’, 15+
Portugalia, 1578 rok, czas krucjaty króla Sebastiana w Maroku. Wartownicy rozlokowani wzdłuż wybrzeża kraju nieustannie wpatrują się morze. Ich głównym zadaniem jest poinformowanie o zwycięskim powrocie króla. Powrocie, który nigdy nie nastąpi. Polska premiera.

 

Sekunda w małych frankach, reż. Douwe Dijkstra (Niderlandy) 2022, 10’, 15+
Kolekcja szwajcarskich monet staje się pretekstem do podróży przez różnorodne historie o życiu, wspomnieniach i symbolach narodowych. Film prezentowany m.in. na MFF Visions du Réel. Polska premiera.

 

Lucienne w świecie bez samotności, reż. Geordy Couturiau (Francja) 2021, 31’, 18+
W świecie bez samotności każda osoba musi dzielić życie ze swoim sobowtórem. Lucienne utrzymuje potajemny romans z Paulem, który musi ukrywać przed władzami śmierć swojego bliźniaka. Czy ich relacja ma szansę przetrwać? Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

Data

lis 18 2023
Expired!

Czas

17:00 - 18:15

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet