FOKUS: EMOCJE CZ. 2

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.

 

Proszę się nie rozłączać, reż. Tan Ce Ding (Malezja) 2022, 19’, 16+
Młoda kobieta wyłudzająca pieniądze przez fałszywe call centre wplątuje się w sytuację, z której nie ma dobrego wyjścia. Film prezentowany m.in. na MFF w Wenecji.

 

Ostrygi, reż. Maïa Descamps (Belgia) 2022, 24’, 16+
Grupka znajomych spędza wspólnie wieczór panieński. Jedna z kobiet skrywa sekret, a jej zachowanie burzy atmosferę beztroskiej zabawy. Czy prawda wyjdzie na jaw?

 

Assi tu nie mieszka, reż. Neta Murat, Rotem Murat (Izrael) 2022, 15’, 15+
Assi jest marynarzem. Podczas jednodniowego postoju w swoim rodzinnym mieście szuka sposobu na spotkanie z dzieckiem, które kiedyś porzucił. Film prezentowany m.in. na MFF w Jerozolimie.

 

Nas troje, reż. Claudia Bottino (Francja) 2022, 19’, 15+
30-letni Julien odwiedza swoją 6-letnią córkę Cléę, której nie widział od dłuższego czasu. Dziecko szuka jego uwagi, a mężczyzna koncentruje się na Lucie, matce Cléi. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Piękna łąka kwietna, reż. Emi Buchwald (Polska) 2022, 30’, 15+
Architekt krajobrazu Emil toczy nierówną walkę ze światem ludzi obojętnych na piękno natury. Przez swoją neurotyczną nieugiętość pogrąża się w spirali absurdalnych wydarzeń, a przy tym wszystkim próbuje jeszcze być dobrym ojcem. Film nagrodzony m.in. na Warszawskim Festiwalu Filmowym i FPFF w Gdyni.

Data

lis 19 2023
Expired!

Czas

17:30 - 19:20

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet