FOKUS: EMOCJE CZ. 2

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.

 

Szczerość, reż. Adam Porębowicz (Polska) 2022, 31’, 16+
Upalne letnie popołudnie. Blokowisko z wielkiej płyty. Czworo przyjaciół u progu dorosłości spędza wspólnie wakacyjny dzień pod nieobecność rodziców. Zwyczajna na pierwszy rzut oka posiadówka z czasem zaczyna tracić pozór beztroski. Film nagrodzony na KFDF „Młodzi i film”.

 

Datsun, reż. Mark Albiston (Nowa Zelandia) 2021, 15’, 16+
14-letni chłopiec, którego mama planuje sprzedać Datsuna zmarłego taty, postanawia zabrać swojego najlepszego przyjaciela i młodszego brata na ostatnią przejażdżkę. Film prezentowany m.in. na Berlinale i festiwalu SXSW. Polska premiera.

 

Marianne, reż. Julien Gaspar-Oliveri (Francja) 2021, 17’, 15+
Młoda dziennikarka przeprowadza wywiad z lokalną bohaterką Marianne. Ich rozmowa zaczyna się od nieporozumienia i z czasem staje się coraz trudniejsza. Film prezentowany na MFFK w Clermont-Ferrand. Polska premiera.

 

Portret rodzinny, reż. Hyun Kim (Korea Płd.) 2021, 30’, 13+
Minjung nie mieszka z rodziną, ale zawsze przyjeżdża do domu na sesje fotograficzne podczas urodzin taty. Ojciec kobiety zmarł, ale, pomimo pandemii COVID-19, matka chce zachować rodzinną tradycję. Polska premiera.

Data

lis 25 2022
Expired!

Czas

19:00 - 20:40

Koszt

8.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet