FOKUS: EMOCJE CZ. 2

Konkurs Fokus: Emocje poświęcony jest krótkometrażowym dramatom, które wywołują w widzach silne emocje. Smutek miesza się ze radością, ekscytacja z bezsilnością, a czasami w oku zakręci się łza. To kino z różnych stron świata, które uświadamia, że chociaż nasze kultury często się różnią, to w kwestiach emocji jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Ani słowa, reż. Elodie Wallace (Francja) 2020, 18’, 16+

Alice przemierza labirynt szpitalnych korytarzy, bo odnaleźć pacjenta, któremu chce powiedzieć coś bardzo ważnego. Ale czy wszystko da się wyrazić słowami?

 

Coo-Coo, reż. Svetlana Belorussova (Rosja) 2021, 19’, 16+

Dasza, młoda biolożka, przygotowuje się do obrony doktoratu. Jej promotorka piętrzy problemy, a bigoteryjna matka zmusza dziewczynę do nocnych modlitw. Czy Daszy uda się wyjść z tego emocjonalnego klinczu? Polska premiera.

Vincent przed południem, reż. Guillaume Mainguet (Francja) 2020, 18’, 15+

Po latach trwania w konflikcie ojciec składa wizytę synowi. Pojawia się w trakcie przeprowadzki. Vincent nie ma ochoty na rozmowę, ale ojciec ma mu coś ważnego do powiedzenia.

 

Finał, reż. Stéphan Castang (Francja) 2020, 26’, 18+

15 lipca 2018 roku, finał Mundialu. Grupa seniorów ogląda mecz w domu spokojnej starości. Gdy Francja gra z Chorwacją, Chantal, François i Jean-Pierre przeżywają ostatnie uniesienia. Film nagrodzony m.in. na FFK w Brukseli. Polska premiera.

Data

lis 23 2021
Expired!

Czas

20:00 - 21:20