FOKUS: EKSPERYMENT

Fokus: Eksperyment to konkurs filmów, których autorzy szukają nowych form opowiadania historii, zaprzeczają logice, łamią schematy, zmieniają zasady kompozycyjne. W wyniku ich eksperymentów powstają unikatowe produkcje, które pozwalają spojrzeć na nasz świat z nowej perspektywy.

 

Syreny, reż. Ilaria Di Carlo (Niemcy) 2022, 13’, 13+
Eksperyment przedstawiający ostatnie lata działalności niemieckich elektrowni węglowych. Podróż przez przemysłowe pustkowia przypomina wędrówkę Odyseusza. Film nagrodzony m.in. na FF w Turynie. Polska premiera.

 

Przez głęboki zachód, reż. Guilherme Xavier Ribeiro (Brazylia) 2022, 15’, 15+
Luquinha wraz z przyjaciółmi próbuje uratować zaginionego konia. Film z udziałem aktorów-amatorów oparty na prawdziwych historiach mieszkańców obrzeży miasta Assis. Nagrodzony m.in. na MFFK w San Paulo. Polska premiera.

 

Dziennik Tanaki, reż. Filip Jacobson (Polska, Niemcy) 2021, 23’, 15+
Para Japończyków wspomina wycieczkę po Europie, w której brali udział w 1969 roku. Ich opowieść ilustrują autentyczne materiały filmowe turystów oraz czytany zza kadru prywatny dziennik podróży. Kim był jego autor i czym stała się dla niego ta wyprawa? Film prezentowany m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

 

Rozkład, reż. Joel Penner, Anna Sigrithur (Kanada) 2022, 19’, 13+
Oszałamiająca wizualna eksploracja materii w różnych stanach transformacji mikrobiologicznej rodzi fundamentalne pytania o skomplikowane relacje ludzkich kultur z innymi gatunkami. Film nagrodzony m.in. na FFN w Innsbrucku.

 

Repryza, reż. Kenji Ouellet (Niemcy) 2021, 23’, 18+
Eksperyment łączący wszystkie znane z kina zwroty akcji i nielinearne narracje w jednym krótkometrażowym filmie, którego zakończenie płynnie przechodzi do początku. Film nagrodzony m.in. na MFF Cinalfama w Lizbonie. Polska premiera.

Data

lis 25 2023
Expired!

Czas

17:00 - 18:40

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet