FOKUS: EKSPERYMENT

Fokus: Eksperyment to konkurs filmów, których autorzy szukają nowych form opowiadania historii, zaprzeczają logice, łamią schematy, zmieniają zasady kompozycyjne. W wyniku ich eksperymentów powstają unikatowe produkcje, które pozwalają spojrzeć na nasz świat z nowej perspektywy.
Mikrokaseta: Najmniejsza kaseta, jaką kiedykolwiek widziałem, reż. Igor Bezinovic, Ivana Pipal (Chorwacja) 2020, 19’, 13+

Zoki znajduje mikrokasetę wśród stert śmieci na wielkim wysypisku na chorwackiej wyspie. Dokładne badanie porzuconego przedmiotu staje się hołdem dla przypadku i wyobraźni. Film nagrodzony na MFF StopTrik.

Niektóre rzeczy trudno wyrazić słowami, reż. Benjamin Deboosere (Belgia) 2021, 12’, 16+

Basti szuka swojej utraconej miłości. Ma problemy z koncentracją i nie może przestać mówić. Basti nie jest aktorem, a ten film nie jest dokumentem. Reżyser w formie fabularnej portretuje człowieka uwięzionego między wspomnieniami a teraźniejszością. Polska premiera.

Fryzjer, reż. Simon Zhou (Nowa Zelandia) 2021, 22’, 15+

Luc chce zamknąć wcześniej salon fryzjerski, żeby zdążyć na randkę. W drzwiach zakładu staje jednak zamożna klientka. Okazuje się, że to dopiero początek nieoczekiwanych wizyt. Film zrealizowany metodą improwizacji. Polska premiera.

MeTube 3: August śpiewa „Una furtiva lagrima“, reż. Daniel Moshel (Austria) 2020, 10’, 18+

Międzygalaktyczni pasjonaci muzyki, August i Elfi, podbijają scenę operową. Swoją ostatnią przygodę organizują na pełnym wypasie.

Data

lis 21 2021
Expired!

Czas

18:00 - 19:05