FOKUS: ANIMACJA

W konkursie Fokus: Animacja znalazło się 9 filmów. Ogromna swoboda jaką daje autorom i autorkom animacja, została w pełni wykorzystana do kreacji wyrazistego, artystycznego kina. Każdy z filmów został zrealizowany w innej technice, ma inną estetykę, porusza inny temat. Każdy z nich jest oryginalny i w ciekawy sposób mówi o ważnych rzeczach.
kuratorka pokazu: Emilia Rusin

 

Sierra, reż. Sander Joon (Estonia) 2022, 16’, 15+
Ojciec i syn biorą udział w wyścigu samochodowym. Gdy stan auta zaczyna się pogarszać, syn zmienia się w… oponę. Film nagrodzony m.in. na MFFK Filmfest Dresden.

 

 

Kęs kości, reż. Honami Yano (Japonia) 2021, 10’, 13+
Podczas pogrzebu ojca dziewczynka wspomina ostatnie lato, które z nim spędziła. Film nagrodzony m.in. na MFFA w Ottawie.

 

 

Amok, reż. Balázs Turai (Węgry) 2022, 14’, 16+
Po utracie narzeczonej i dobrego wyglądu w dziwacznym wypadku, Clyde musi stawić czoła swojemu wewnętrznemu demonowi. Film nagrodzony m.in. na MFFA w Annecy i MFF w Sarajewie.

 

Muszę dobrze wyglądać na apokalipsę, reż. Ayce Kartal (Francja) 2021, 6’, 15+
Marzec 2020. Na całej planecie wprowadzony zostaje lockdown. Nasz świat, który nazywamy realnym, zostaje pozbawiony tego, co kiedyś było jego treścią, mnożą się za to formy cyfrowego życia. A co, jeśli to przyspieszone odrealnienie naszej egzystencji, a nie pandemia, jest kryzysem, którego tak naprawdę doświadczamy? Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy.

 

Slow Light, reż. Kijek / Adamski (Polska) 2022, 11’, 16+
Chłopiec, który urodził się niewidomy, nagle w wieku 7 lat widzi światło. Badanie lekarskie ujawnia, że jego oczy są tak gęste, że potrzeba 7 lat, aby światło dotarło do siatkówki, a obraz – do jego świadomości. Film nagrodzony m.in. na MFFA Animator.

 

Most, reż. Izumi Yoshida (Polska) 2022, 20’, 15+
Syberia, 1919 rok. Dzieci, które utraciły swoje rodziny i ojczyznę muszą szybko dorosnąć i walczyć o życie. Czy znajdzie się ktoś, kto im pomoże? Film nagrodzony m.in. na festiwalu Shorts Shorts.

 

Myśl o czymś miłym, reż. Claudius Gentinetta (Szwajcaria) 2022, 6’, 13+
Mężczyzna siedzi na fotelu dentystycznym. Obsługa sugeruje, by myślał o czymś miłym. Wyobraża sobie więc, że pływa na kutrze. Film prezentowany m.in. na Vienna Shorts.

 

Pomidorowa kuchnia, reż. Junyi Xiao (Chiny) 2022, 9’, 15+
Wypadek, który przerywa kolację Lee z kolegami, ujawnia jego skrywaną przeszłość i mroczną prawdę o Pomidorowej Kuchni. Film nagrodzony m.in. na FF w Phoenix. Polska premiera.

 

Krab, reż. Piotr Chmielewski (Polska) 2022, 8’, 13+
Do kuchennego akwarium na wielkim statku trafia krab. Jego los wydaje się przesądzony, ale nagle dochodzi do nieoczekiwanego zdarzenia. Film nagrodzony m.in. na MFF w Edmonton i OFA O!PLA.

Data

lis 23 2023
Expired!

Czas

20:00 - 21:40

Koszt

10.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet