CHŁOPAKI/BRACHOLE

Opowieści o nastolatkach i młodych mężczyznach zagubionych we współczesnym świecie.
 

 

Odpad, reż. Jamie O’Rourke (Irlandia) 2021, 15’, 15+
Ciaran, miejscowy chłopak, i Michael, członek społeczności Travellersów, poznają się latem i szybko zaprzyjaźniają. Czy kiedy po wakacjach spotkają się w tej samej szkole będą w stanie utrzymać relację? Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

 

Rytuały, reż. Damián Vondrášek (Czechy) 2022, 16’, 18+
12-letni Michał urodził się z rozszczepem wargi i bardzo zabiega o akceptację rówieśników. Jego jedyny przyjaciel, Ondra, przekonuje go do dołączenia do ulicznego gangu. Ale najpierw muszą przejść rytuał inicjacji. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Jeonju. Polska premiera.

 

Followers. Odpalaj lajwa, reż. Jakub Radej (Polska) 2022, 29’, 18+
W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Przemówienie ma wygłosić noblistka Olga Tokarczuk. Licealista Adam i jego kolega z internetu mają specjalny plan na transmisję online. Film nagrodzony m.in. na FPFF w Gdyni.

 

Kukułcze gniazdo, reż. Márk Beleznai (Węgry) 2022, 17’, 16+
24-letni Adam jest dilerem i mieszka w mieszkaniu niedawno zmarłej babci. Spokojne życie mężczyzny zakłóca nagłe pojawienie się jego przyrodniego brata, Benca, który chce się tymczasowo wprowadzić. Film prezentowany m.in. na MFFK Friss Hús w Budapeszcie. Polska premiera.

Data

lis 19 2023
Expired!

Czas

19:30 - 20:50

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12