Brutalna rzeczywistość

Film dokumentalny może być zdystansowaną obserwacją wycinka rzeczywistości, próbą zrozumienia jakiegoś zjawiska lub intymną autorską wypowiedzią, chociaż na tym nie kończy się oczywiście katalog możliwości. Wymienione podejścia prezentujemy w pokazie Brutalna rzeczywistość. Autorki i autorzy wybranych filmów podejmują niełatwe, w niektórych przypadkach kontrowersyjne tematy, wobec których trudno zachować obojętność.
Dystrybucję wejściówek kończymy na 30 min. przez rozpoczęciem wydarzenia lub po ich wyczerpaniu.

 

Efekt halo, reż. Patrycja Polkowska (Polska) 2019, 14’ 

Studzieniec to otwarty zakład poprawczy, który bardziej przypomina przymusowe kolonie niż rygorystyczne więzienie. W takim miejscu nie odbywa się czasowo określonej kary, wyjść na wolność można dopiero w dniu 21. urodzin. Głównym sposobem kontaktu ze światem zewnętrznym jest znajdujący się w pokoju wychowawcy telefon stacjonarny.

 

 

 

List do mojej matki/Letter to my mother, reż. Amin Maher (Iran) 2019, 20’ 

Amin Maher wystąpił wraz ze swoją matką w 10 Abbasa Kiarostamiego. Słynny film stał się początkiem kariery, ale też koszmaru. W filmowym liście do matki Maher wyjawia najbardziej bolesne tajemnice z dzieciństwa.

FILM TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH. Polska premiera.

 

 

Mój kraj taki piękny, reż. Grzegorz Paprzycki (Polska) 2019, 30’ 

Portret dokumentalny Polski, w której ścierają się dwie siły reprezentujące zupełnie odmienne światopoglądy. Lewicowa wizja kraju naprzeciw homogenicznej Polski budowanej przez skrajną prawicę. Pośród tych ideologii – ludzie, walczący w imię własnych wartości i zasad. Łączy ich jeden temat sporny – nacjonalizm.

Film nagrodzony Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nowym Okiem na FF Przeźrocza.

Data

lis 25 2020
Expired!

Czas

16:30 - 17:35

Więcej informacji

Rezerwacja
Rezerwacja