Apokawixa

FOKUS: PEŁNY METRAŻ
Fokus: Pełny metraż to konkurs pełnometrażowych filmów aktorskich z wyraźnie autorskim stylem. O nagrodę walczą zarówno młodzi twórcy i twórczynie, jak i doświadczeni reżyserzy i reżyserki. W tym roku w konkursie bierze udział 8 filmów autorów z 6 krajów.
W ramach świętowania 75-lecia Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przed wybranymi seansami filmów pełnometrażowych zaprezentowane zostaną najnowsze krótkometrażowe animacje wyprodukowane przez studio.

 

Klątwa, reż. Piotr Kabat (Polska) 2020, 8’
Dwie kreatury żyją w pozornie niezwiązanych ze sobą rzeczywistościach. Bohaterowie nie mają zielonego pojęcia o tym, że ich absurdalne zachowania wywierają wpływ na światy w których egzystują. Beztroskie i wyluzowane życie dla jednego, to walka o przetrwanie dla drugiego.

 

 

Apokawixa, reż. Xawery Żuławski (Polska) 2022, 120’, 15+
Grupa maturzystów zmęczonych kolejnymi lockdownami postanawia zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość zaczyna wymykać się spod kontroli… Film nagrodzony na FPFF w Gdyni.
Po seansie zapraszamy na dyskusję.

Data

lis 20 2022
Expired!

Czas

18:00 - 20:00

Koszt

12.00 PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Kino CK, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12
Kup bilet