ANIMOWANY ŚWIAT

W kilkunastu krótkich animacjach autorzy poruszają tematy od globalnych po bardzo osobiste. Łączą animację z dokumentem, z muzyką, opowiadają o świecie, który znamy i o tym, który sami wymyślili. Czasem szokują realizmem, częściej trafną metaforą. Animowany świat jest warty poznania.

 

Kuratorka pokazu: Emilia Rusin

 

Plac Ratuszowy reż. Christian Kaufmann (Niemcy) 2023, 9’, 13+
Bernard pracuje jako bileter na stacji metra Plac Ratuszowy. Spotkanie z małym tygrysem wywraca uporządkowane życie mężczyzny do góry nogami. Film prezentowany m.in. na MFF w Chicago. Polska premiera.

 

Koniunkcja, reż. Marta Magnuska (Polska) 2022, 7’, 15+
Mężczyzna i kobieta mieszkają pod jednym dachem, lecz nie zwracają na siebie uwagi. Sytuacja zmienia się, gdy ich codzienność zaczyna przyspieszać. Film nagrodzony m.in. na MFFDiA DOK w Lipsku.

 

Nabita lufa, reż. Kamil Wójcik (Polska) 2022, 3’, 16+
Teledysk do piosenki Hioba Dylana. Sentymentalna podróż do młodzieńczych wspomnień, kiedy wszystko wydawało się prostsze, banalne rzeczy dawały radość, a wspólne siedzenie na ławce w towarzystwie przyjaciół nie było niczym niezwykłym.

 

Inny, reż. Jihye Jung (Korea Płd.) 2022, 4’, 15+
Każdego ranka ludziom dostarczane są ręce. Ich rodzaj determinuje pracę, jaką danego dnia wykonuje każda osoba. Film nagrodzony Irish Animation Award. Polska premiera.

 

 

Własna prawda, reż. Agnieszka Kruczek (Polska) 2023, 10’, 13+
Jesienią 1981 roku matka z córką wyjeżdżają na trzy miesiące do Niemiec. Wprowadzenie stanu wojennego zmienia ich plany. Film prezentowany m.in. na MFFA Animator.

 

Przechodzień, reż. Hannah Letaif (Francja) 2022, 18’, 15+
Uwięziona kobieta chce się uwolnić. Wyrusza więc w podróż, która okazuje się koszmarem. Film prezentowany m.in. na MFFA w Annecy. Polska premiera.

 

 

Gdy wojna się skończy, reż. Simone Massi (Włochy) 2022, 5’, 15+
Świat bez wojen to kolejna utopia, na którą nie możemy dłużej czekać. Polska premiera.

 

 

Najlepsze życzenia moja miłości, reż. Gabriel Gabriel Garble (Malezja) 2022, 9’, 13+
Chłopiec pożycza protezę ręki i montuje do niej miniaturową kamerę, by uchwycić wyjątkową perspektywę na świat. Film prezentowany m.in. na FF w Sundance.

 

Jaskółka odlatująca na południe, reż. Mochi Lin (USA) 2022, 18’, 15+
Wiosna 1976 roku. 5-letnia Jaskółka zostaje wysłana do publicznego przedszkola z internatem w centrum Pekinu. Kiedy dojrzewają persymony, uczy się płakać, ale nie zapomina, jak latać. Film nagrodzony m.in. na FFA w Osace.

 

Tam na górze, reż. Alexander Gratzer (Węgry) 2022, 8’, 15+
Co sezon młody kret odwiedza swojego niewidomego dziadka, który mieszka głęboko pod ziemią w komfortowo urządzonej norze. Wraz z wiekiem ich relacja staje się coraz bardziej intensywna. Film prezentowany m.in. na MFFA Animafest w Zagrzebiu.

 

Przejścia dla pieszych, reż. Janek Koza (Polska) 2021, 2’, 13+
Teledysk do piosenki grupy Sobotni Rosół. Mijamy ludzi na ulicy, ale stajemy się dla siebie coraz bardziej niewidzialni.

 

 

Świnia, reż. Jorn Leeuwerink (Niderlandy) 2022, 8’, 13+
Zwierzęta uzależniają się od sieci energetycznej podłączonej do… ryjka śpiącej świni. Jak długo to potrwa? Film nagrodzony m.in. na festiwalu Cinekid.

Data

lis 20 2023
Expired!

Czas

17:30 - 19:10

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12