ANIMOWANY ŚWIAT

Autorzy animacji skupili się na relacjach – przyszłego ojca z dzieckiem, ale i ze swoim demonem/muzą, nieznajomych, którzy spotykają się na internetowych randkach, matki z dzieckiem, które zaginęło w wojennym chaosie i wielu innych. Siła tych animacji tkwi w połączeniu nieoczywistej formy z często zaskakującym przekazem.
kuratorka pokazu: Emilia Rusin

 

Złote serce, reż. Simon Filliot (Francja) 2020, 13’, 15+
Matka sprzedaje swoje narządy bardzo bogatemu schorowanemu starszemu sąsiadowi, by wyzwolić się z życia w biedzie. Konieczność z czasem zamienia się w chciwość. Film prezentowany m.in. na MFF Etiuda&Anima.

 

Przebudzenie owadów, reż. Stephanie Lansaque, Francois Leroy (Francja) 2021, 14’, 15+
Pan Lam to staruszek z Hongkongu, który traci pamięć po śmierci żony. 5 marca, w dzień „przebudzenia hibernujących owadów”, niespodziewanie odwiedza go pani Meng – egzorcystka zdeterminowana, by przegnać demony tkwiące w głowie staruszka. Film nagrodzony na MFFA w Annecy. Polska premiera.

 

Insekt, reż. Marcin Podolec (Polska) 2021, 30’, 15+
Pascal mieszka z rodzicami w mieście pełnym smogu. W gęstej mgle dochodzi do licznych pomyłek i wypadków. Dym skrywa tajemnice zarówno ludzi, jak i owianych złą sławą… insektów. Film nagrodzony na OFPA O!PLA.

 

Randkowanie w sieci, reż. Eduardo Wahrhaftig (Brazylia) 2021, 11’, 16+
Dziesiątki milionów ludzi korzysta z aplikacji randkowych. Poznajemy dobre i złe historie internetowych randek wybranych użytkowników oraz ich przemyślenia na temat randek online w erze smartfonów. Polska premiera.

 

Noc, reż. Ahmad Saleh (Palestyna) 2021, 16’, 16+
Pył wojny nie pozwala zamknąć oczu. Noc przynosi spokój i sen wszystkim mieszkańcom zrujnowanego miasta. Tylko oczy matki zaginionego dziecka pozostają otwarte. Noc musi skłonić ją do spania, aby ocalić jej duszę. Film prezentowany m.in. na MFF w Locarno.

 

Ciamajda, reż. Michael Bohnenstingl (USA) 2022, 18’, 16+
Aspirujący do miana legendarnego muzyka Ciamajda jest rozdarty pomiędzy podszeptami swojej muzy-demona Nufftiego, który skłania go do zgłębiania najmroczniejszych emocji, a sugestią ciężarnej dziewczyny Lisy, która pragnie harmonijnego życia rodzinnego. Film nominowany do nagrody Annie.

Data

lis 22 2022
Expired!

Czas

17:00 - 18:45

Koszt

Darmowy

Lokalizacja

Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie
Peowiaków 12