LFF cały rok! – Nowy wspaniały świat

Lubelski Festiwal Filmowy cały Rok! „Nowy wspaniały świat”

20.01, godz. 18:00, wstęp wolny

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. W styczniu pokażemy filmy z 13. edycji festiwalu, która miała miejsce w dn. 22-30 listopada 2019. Autorzy proponowanych filmów widzą naszą najbliższą przyszłość w niezbyt jasnych barwach. Warto przekonać się, przed czym chcą nas ostrzec.

Aktualizacja/The Update, reż./dir. Mor Hanay (Izrael/Israel) 2018, 24’

Adam ma idealną dziewczynę, która została dla niego stworzona na zamówienie. Gdy Alex przechodzi coroczną aktualizację, chłopak spędza czas z inną kobietą. To skłania go do zakwestionowania wszystkiego, co uważał za idealne.

Transfer kosmicznej energii/Cosmic Energy Transfer, reż./dir. Maciej Wiktor (Polska/Poland) 2019, 17’

Radek, ambitny trener motywacyjny, dąży do awansu. Pewność siebie traci po bójce w barze. Wówczas decyduje się na hakowanie umysłu, co daje nieoczekiwane rezultaty …

Muffin, reż./dir. Daniel Bolda (Grecja/Greece) 2019, 17’

Mężczyzna zostawia ojca samego w lesie. To cena, którą według nietypowej umowy ma zapłacić za nowe życie. Gryzą go wyrzuty sumienia i próbuje cofnąć decyzję. Czy to jeszcze możliwe? Film prezentowany m.in. na MFF w Atenach.

Najlepsza gra/Best Game Ever, reż./dir. Kristóf Deák (Węgry/Hungary) 2018, 20’

Pracownicy centrum monitoringu dowiadują się, że niedługo może ich zastąpić sztuczna inteligencja. Rozpoczynają więc zaskakującą walkę z systemem. Film laureata Oscara Kristófa Deáka.

 

Podziel się ze znajomymi