LFF cały rok! – Uwaga! Dorosłość

16 października 2019, godz. 18.00, wstęp wolny

kino Centrum Kultury w Lublinie

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Październikowy pokaz LFF to przypomnienie wybranych krótkometrażowych filmów z ostatniej edycji festiwalu. Proponowane filmy będą jedynie małą próbką repertuaru LFF 2018 wprowadzają ważne tematy, których nie należy przeoczyć, przeciwnie, powinny stać się pretekstem do dyskusji.

A w dniach 22-30 listopada zapraszamy na 13. edycję Lubelskiego Festiwalu Filmowego!

Małe rączki, reż. Rémi Allier (Francja) 2017, 15’
Leo jest synem dyrektora zakładu przemysłowego. Kiedy załoga dowiaduje się, że kierownictwo zamierza zamknąć fabrykę, jeden z pracowników uprowadza Leo, by zapewnić sobie lepszą pozycję negocjacyjną. Film nagrodzony m.in. na MFFK w Brukseli.

Car-bomba, reż. Oskar Rosetti (Szwajcaria) 2018, 14’
Irina, ciężko pracująca samotna matka, mieszka ze swoim 19-letnim synem Ivanem i stara się go edukować, mimo że ten nie jest już dzieckiem. Pewnego dnia kobieta ogląda nagranie zbiorowego gwałtu, a na nim swojego syna.

Pola, reż. Edyta Rembała (Polska) 2017, 20’
11-letnia Pola nie może pogodzić się z wyjazdem matki do pracy za granicę. Postanawia uciec. Zabiera ze sobą młodszą siostrę. Film prezentowany m.in. na FPFF w Gdyni.

Aquathlon, reż. Alexey Shabarov (Rosja) 2017, 16’
Matka zapisuje swojego syna na nietypowe lekcje pływania. Po pierwszych zajęciach nastolatek postanawia sprzeciwić się apodyktycznemu trenerowi. Film prezentowany m.in. na MFFK w Clermont-Ferrand.

Młode, reż. Nanna Kristín Magnúsdóttir (Islandia) 2016, 19’
Samotny ojciec organizuje pidżama party dla koleżanek swojej córki. To większe wyzwanie niż sądził. Film nagrodzony na MFF w Rejkiawiku.

Szkolny blues, reż. Maria Eriksson-Hecht (Szwecja) 2017, 17’
To pierwszy dzień Johna w szkole. Niespodziewanie w domu pojawia się jego brat Mika, który nie tylko chce go odprowadzić, ale przede wszystkim nauczyć twardych zasad, którymi rządzi się szkolne życie. Film nagrodzony na MFF w Nashville. Nagroda im. Krzysztofa Szota na LFF 2018.

Łączny czas pokazu: 100 min.

Podziel się ze znajomymi