Jury konkursów filmowych

Przedstawiamy Jury, które przyzna nagrody LFF 2017:

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Michał J. Zabłocki

filmowiec, pracujący w wielu zawodach i specjalnościach związanych z kinematografią od 1972 r. głównie jako kierownik produkcji i producent wykonawczy kilkudziesięciu filmów fabularnych, operator, scenarzysta, muzyk, publicysta. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej i Akademii Leona Koźmińskiego. Autor 7 wydań branżowych leksykonów adresowych “Produkcja filmowa w Polsce”; współautor “Angielsko-polskiego słownika terminów filmowych”; autor książki „Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce” i stałych felietonów w kwartalniku “FilmPRO”.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Piotr Kotowski

Publicysta filmowy, tłumacz, animator kultury filmowej. Współzałożyciel firmy dystrybucyjnej Black Cat, z którą wprowadził na polskie ekrany szereg ważnych tytułów współczesnego kina. Ekspert Sieci Kin Studyjnych, wieloletni wiceprzewodniczący Polskiej Federacji DKF. Członek jury na międzynarodowych festiwalach filmowych (Locarno, Karlowe Wary, Czelabińsk, Planete Doc Review, Łagów). Pomysłodawca i rektor Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. Dwukrotny laureat nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej: za Letnią Akademię Filmową (2008) i za DKF „Bariera” (2009).

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Bartosz Żurawiecki

Wybitny dziennikarz filmowy, bloger, jeden z najbardziej uznanych krytyków filmowych w Polsce. Publikował m.in. w czasopismach „Film” i „Przekrój”, a obecnie w „Kinie”. Laureat nagrody im. Krzysztofa Mętraka oraz nagrody PISF za bloga „Czego nie widać”.

Podziel się ze znajomymi