10. MFF Złote Mrówkojady to aż 135 filmów. Krótkie metraże oglądamy w Sali Widowiskowej, pełne w kinowej.
Filmy są pokazywane w 7 konkursach i 8 kategoriach pozakonkursowych. Tu można znaleźć pełny program.

 

fot. Emilia Rusin fot. Emilia Rusin fot. Emilia Rusin fot. Emilia Rusin fot. Emilia Rusin

Po projekcjach spotykamy się z Autorami filmów, swoje pytania zawsze zadają też widzowie. W czasie festiwalu gościmy Autorów filmów: Hel, Rap braders, The True Story of Vincent Legrand, Wióry, Hidden, The Roadie, Fake i Performer z Polski, Rosji, Turcji, USA i Wielkiej Brytanii.

Iwan Kitajew i Mariam Bokjan - "Fake" Gözde Yetişkin i Emre Sert "The Roadie" Adrian Apanel - "Rap braders" Halyna Hutchins - "Hidden", fot. Emilia Rusin Agata Mianowska i Kacper Zamarło, "Wióry"

Odbywają się warsztaty – dla rodzin z dziećmi z Justyną Czarnotą, filmowe dla młodzieży z Marcinem Kulczyckim i Maćkiem Misztalem, sprzętowe z firmą BEiKS, improwizacji teatralnej z Adamem Organistą, wykład o prawie autorskim z Michałem J. Zabłockim.

Warsztaty improwizacji teatralnej z Adamem Organistą. fot. Emilia Rusin Warsztaty dla rodzin z Justyną Czarnotą. fot. Emilia Rusin Warsztaty filmowe dla młodzieży z Maćkiem Misztalem i Marcinem Kulczyckim. fot. Kasia Deputat Warsztaty filmowe dla młodzieży z Maćkiem Misztalem i Marcinem Kulczyckim. fot. Kuba Borkowski Warsztaty sprzętowe z firmą BEiKS, fot. Andrzej Rusin

A w klubie festiwalowym codziennie dzieje się coś ciekawego!

Pub quiz wiedzy filmowej - Krystian Drozd i Kacper Wanat W Nowym Kinie - Poławiacze Pereł improwizują do filmu Rap Braders Adriana Apanela. fot. Emilia Rusin Pokaz 10 na 10 - 10 filmów na 10-lecie festiwalu. fot. Emilia Rusin Koncert muzyki improwizowanej do filmów. Pokazy Kinojadów.

Trwają Kinojady. Kilkudziesięciu filmowców z Polski, Europy i świata realizuje krótkie filmy w Lublinie.

fot. Kinga Liwak fot. Kinga Liwak fot. Kinga Liwak fot. Kinga Liwak KinoLab

Podziel się ze znajomymi