Jury konkursu filmów pełnometrażowych

Przedstawiamy Jury konkursu filmów pełnometrażowych. Statuetkę Złotego Mrówkojada i Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin przyznają:


Joanna Gładysz

polonistka, animatorka kultury, edukatorka filmowa, absolwentka Akademii Filmu Polskiego, pomysłodawczyni Dyskusyjnego Koła Filmowego „Benshi”. Mama dwójki maluchów

Kinga Panasiuk

miłośniczka ruchomych obrazów, a szczególnie tych z początków Fabryki Snów. Czyta i pisze o filmie oraz popkulturze, jest doktorantką na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Zakładzie Teatrologii Instytutu Filologii Polskiej.

Joanna Stryjek

filolog angielski. Tłumacz. Uczestniczka programu Wolontariusz Kultury. Po raz drugi juror publiczności na Złotych Mrówkojadach. Jej pasją są filmy i literatura, lubi też góry i w sport. W kinie szuka odrobiny magii i dobrze opowiedzianych historii. Unika popcornu.

Daniel Bereziński

podróżnik. Podróżuje realnie i po świecie filmu. Jego ulubionym kierunkiem i drugim domem są Bałkany. W Belgradzie udało mu się połączyć obie pasje i być na planie filmowym. W gronie Jury specjalista od kina bałkańskiego.

Krystian Drozd

filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Gładysz prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Podziel się ze znajomymi