Jury konkursów filmów krótkometrażowych

Przedstawiamy Jury konkursów filmów krótkometrażowych! Jurorami w tym roku będą: Michał J. Zabłocki, Bartosz Żurawiecki i Maciej Gil.


Michał J. Zabłocki

Filmowiec, pracujący w wielu zawodach i specjalnościach związanych z kinematografią od 1972 r. głównie jako kierownik produkcji i producent wykonawczy kilkudziesięciu filmów fabularnych, operator, scenarzysta, publicysta prasy branżowej, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Michał Zabłocki jest nestorem Jury Złotych Mrówkojadów, patronuje nam od trzeciej edycji naszego festiwalu w 2009 r.

Bartosz Żurawiecki

Wybitny dziennikarz filmowy, bloger, jeden z najbardziej uznanych krytyków filmowych w Polsce. Publikował m.in. w czasopismach „Film” i „Przekrój”, a obecnie w „Kinie”. Laureat nagrody im. Krzysztofa Mętraka oraz nagrody PISF za bloga „Czego nie widać”.
Bartosz również ma duży staż “Mrówkojadowy”, sprawuje funkcję Jurora od 2012 roku.


Maciej Gil

Historyk kina i animator kultury filmowej, dziennikarz, prelegent i edukator filmowy. Dwukrotnie odbierał Nagrodę PISF: za dyskusyjny klub filmowy w 2010 roku i za międzynarodowe wydarzenie filmowe w 2013 roku. Jurorował m.in. na MFF Karlovy Vary (Czechy), Festiwalu Filmowym w Gdyni, Krakowskim Festiwalu Filmowym, MFF Jeden svet w Bratysławie (Słowacja), Neisse Filmfestival w Zittau (Niemcy), Cinema Petpetuum Mobile w Mińsku (Białoruś). Żyje, pracuje i najlepiej się czuje w Europie

Podziel się ze znajomymi