Złote Mrówkojady cały rok – pokaz 31.03.2016

Rozpoczynamy nowy cykl pokazów „Złote Mrówkojady – cały rok”. Będą to projekcje filmów, które wzięły udział lub zostały zgłoszone do MFF Złote Mrówkojady 2015, i które łączy temat, forma, bądź idea.
Na pierwszy ogień proponujemy „Złote Mrówkojady – noir”. Pokażemy zestaw krótkometrażowych filmów będących współczesną reinterpretacją gatunku noir, posługujących się jego językiem, klimatem i „czernią” w warstwie wizualnej. Zapraszamy 31 marca 2016 do Sali Kinowej Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp wolny!

Program:

Hiob, reż. Marco Gadge, Niemcy 19’50”
Lata przynoszenia wieści o śmierci uczyniły komisarza Bergera cynikiem. Młoda żona jego nowego partnera, Martina Sterna, z ufnością zwróciła się do komisarza o pomoc. Berger nie radzi sobie z taką bliskością.

Exitus, reż. Eberhard Weisbarth, Niemcy 27’42”
W czasie małżeńskiej kłótni dochodzi do morderstwa. Mąż usiłując ukryć zwłoki żony zostaje niespodziewanie zatrzymany przez policję.

Preto e branco (Czarne i białe), reż. Alison Zago, Brazylia 16’20”
Brazylia, rok 1970, czasy dyktatury. Dziennikarz, Eduardo Pena, odkrywa, że jego własne sumienie może być najniebezpieczniejszym z jego wrogów.

Fix, reż. John W J Cho, Malezja 9’23”
Yan jest tajnym policjantem udającym dealera narkotyków na lokalnym rynku. Jego tajemniczy przełożony uspokaja go, twierdząc, że ktoś zajmie jego miejsce, ale Yan popada w paranoję i boi się, że jego demaskacja to tylko kwestia czasu.

Schnee in Rio (Śnieg w Rio), reż. Manuel Vogel, Niemcy 25’25”
Rok 1960. Noc. Pociąg na trasie przez Żelazną Kurtynę. Jedzie nim Sebastian, którego tajną misją jest dowiezienie ważnego obrazu do Pragi. Ale po znalezieniu jednego ze strażników martwego w toalecie, Sebastian nagle znajduje się w samym środku dziwacznej historii szpiegowskiej.

Podziel się ze znajomymi