ORGANIZATORZY

Producentem Festiwalu jest Centrum Kultury w Lublinie. Festiwal organizuje działający w Centrum Kultury Kinoteatr Projekt.

ZESPÓŁ

Pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale łączy nas miłość do kina i wiara w wartości, które są podstawą LFF. Są wśród nas osoby zajmujące się selekcją filmów, pozyskiwaniem środków na organizację, rozwijaniem kontaktów z partnerami, opracowaniem programu wydarzeń towarzyszących, koordynacją całorocznych działań edukacyjnych, czy obsługą social mediów. Wspierają nas również oddani wolontariusze, bez których festiwal nie mógłby tak dynamicznie się rozwijać.

Maciek Misztal

DYREKTOR FESTIWALU

+48 577 764 841

Pomysłodawca Festiwalu (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Andrzej Rusin

DYREKTOR PROGRAMOWY

Lubelski animator kultury, instruktor filmowy w Centrum Kultury w Lublinie. W Centrum Kultury pracuje od 1992 r, jest koordynatorem Koła Filmowego Kinoteatru, zajmuje się pracą warsztatową z młodzieżą i organizacją pokazów filmowych. W latach 2012 - 15 był konsultantem programów stypendialnych MKiDN, brał także udział jako instruktor w wielu filmowych projektach edukacyjnych.
Koordynator lubelskich edycji kilku festiwali promujących krótkometrażowe kino autorskie.

Emilia Rusin

SZEFOWA BIURA FESTIWALOWEGO

Jest absolwentką Malarstwa oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS w Lublinie. Artystka malarka, współorganizatorka Festiwalu od 2009 roku. Jej specjalnością jest film animowany, organizuje w Centrum Kultury w Lublinie liczne pokazy animacji. Kieruje pracą biura festiwalowego.

Krystian Drozd

KOORDYNATOR KONKURSU MISTRZOWIE PEŁNEGO METRAŻU

Filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Gładysz prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Marcin Kwaśniewski

KOORDYNATOR KONKURSÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH & KOORDYNATOR OBIEGU KOPII POKAZOWYCH

Absolwent kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniersytetu Śląskiego w Katowicach. Pasjonat kina, pracownik działu produkcji przy filmach, programach telewizyjnych i teledyskach. Organizator Festiwalu "Buntownicy Kamery" w Warszawie. Dawniej twórca filmów offowych w amatorskich grupach filmowych.

Olga Zdybel

KOORDYNATORKA WOLONTARIATU

Lubelska kultura jest jej nieobca. Współorganizatorka SOFT „Kontestacji”, wolontariuszka Teatru Starego, działa w fundacji tanTHEO.

Kacper Wanat

KOORDYNATOR WYDARZEŃ W KLUBIE FESTIWALOWYM

Ukończył organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Warszawie. Na co dzień pracuje na planach filmowych. Z LFF związany od 2014 roku, a od 2015 roku organizuje i koordynuje działania klubu festiwalowego. Z zamiłowania majsterkowicz-kombinator.

Wojciech Olchowski

KOORDYNATOR LUBLIN MEDIA 2019

Z wykształcenia pedagog medialny, instruktor filmu i plastyk. Od wielu lat związany z rozwojem niezależnego ruchu filmowego w Polsce. Koordynuje międzynarodowy maraton realizacji filmów Kinojady odbywający się m.in. podczas festiwalu.

Agnieszka Bąk

KOORDYNATORKA GRUPY SOCIAL MEDIA

Studentka 3. roku Produkcji medialnej UMCS. Od ponad dwóch lat reporterka kultury Radia Centrum. Współtworzy audycję "Jak się patrzy", w której co piątek opowiada o filmach. Kinematografią interesuje się od liceum, a oprócz LFF szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Festiwal Filmu i Sztuki Dwa brzegi.

Gosia Cichalewska

KOORDYNATORKA TŁUMACZEŃ

Absolwentka anglistyki KUL. Mól książkowy, pochłaniający szczególnie chętnie powieści detektywistyczne, kryminalne oraz literaturę grozy.

Olga Obel

KOORDYNATORKA TŁUMACZEŃ

Absolwentka anglistyki KUL. Zajmuje się szeroko pojętym tłumaczeniem filmowym z zamiłowania do kinematografii i popkultury.

Julia Hawrot

KOORDYNATORKA GRUPY TECHNICZNEJ

Studentka 3 roku Produkcji medialnej UMCS. Z LFF związana od 2017 roku. Jestem uzależniona od dwóch rzeczy, jedną z nich jest codzienne oglądanie filmów, a drugą kupowanie książek i namiętne czytanie.

Gabriela Łukasz

PRODUCENT LFF TV

Absolwentka kierunku Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi oraz Kulturoznawstwa: Teatrologia i Filmoznawstwo na UMCS. Na co dzień pracuje jako kierownik produkcji przy filmach i teledyskach, okazjonalnie jako script.

Kuba Borkowski

KOORDYNATOR LFF TV

Z wykształcenia dekorator wnętrz, z przyuczenia hydraulik. Od 2013 roku fotograf Fundacji Sztukmistrze. Koordynował tworzenie dekoracji podczas EJC 2017 - Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w Lublinie. W 2016 roku dołączył do ekipy telewizji festiwalowej, gdzie zajmuje się filmowaniem i montażem.Współtwórca statuetki Złotego Mrówkojada XI edycji festiwalu.

Kasia Deputat

KOORDYNATOR LFF TV

Ukończyła Organizację produkcji filmowej na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. W 2015 roku zaczęła swoja przygodę z festiwalem jako montażystka, obecnie koordynatorka telewizji festiwalowej LFFTV.

Natalia Ćwiklińska