ORGANIZATORZY

Producentem Festiwalu jest Centrum Kultury w Lublinie. Festiwal organizuje działający w Centrum Kultury Kinoteatr Projekt.

ZESPÓŁ

Pochodzimy z różnych miast i środowisk, ale łączy nas miłość do kina i wiara w wartości, które są podstawą LFF. Są wśród nas osoby zajmujące się selekcją filmów, pozyskiwaniem środków na organizację, rozwijaniem kontaktów z partnerami, opracowaniem programu wydarzeń towarzyszących, koordynacją całorocznych działań edukacyjnych, czy obsługą social mediów. Wspierają nas również oddani wolontariusze, bez których festiwal nie mógłby tak dynamicznie się rozwijać.

Maciek Misztal

Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Andrzej Rusin

Dyrektor programowy festiwalu. Lubelski animator kultury, instruktor filmowy w Centrum Kultury w Lublinie. W Centrum Kultury pracuje od 1992 r, jest koordynatorem Koła Filmowego Kinoteatru, zajmuje się pracą warsztatową z młodzieżą i organizacją pokazów filmowych. W latach 2012 - 15 był konsultantem programów stypendialnych MKiDN a także brał udział jako instruktor w wielu filmowych projektach edukacyjnych.
Koordynator lubelskich edycji kilku festiwali promujących krótkometrażowe kino autorskie.

Emilia Rusin

Jest absolwentką Malarstwa oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury UMCS w Lublinie. Artystka malarka, współorganizatorka Festiwalu od 2009 roku. Jej specjalnością jest film animowany, organizuje w Centrum Kultury w Lublinie liczne pokazy animacji. Kieruje pracą biura festiwalowego.

Krystian Drozd

Filmoznawca, bibliotekarz, animator kultury. Filmem interesuje się od ponad dwudziestu lat. Wraz z Joanną Gładysz prowadzi Dyskusyjne Koło Filmowe „Benshi”.

Joanna Gładysz

Polonistka, animatorka kultury, edukatorka filmowa, absolwentka Akademii Filmu Polskiego, pomysłodawczyni Dyskusyjnego Koła Filmowego „Benshi”. Mama dwójki maluchów.

Anna Barton

 

Anna Żukowska

Z wykształcenia i zamiłowania anglistka. Swoje pasje - filmową i do poprawiania wszystkich dookoła - od 2016 łączy w roli koordynatorki i korektorki pracy tłumaczy napisów filmowych przy festiwalu.

Olga Zdybel

Koordynator wolontariatu na LFF. Lubelska kultura jest jej nieobca. Współorganizatorka SOFT „Kontestacji”, wolontariuszka Teatru Starego, działa w fundacji tanTHEO.

Kacper Wanat

Wojciech Olchowski

Z wykształcenia pedagog medialny, instruktor filmu i plastyk. Od wielu lat związany z rozwojem niezależnego ruchu filmowego w Polsce. Koordynuje międzynarodowy maraton realizacji filmów Kinojady odbywający się m.in. podczas festiwalu.

Marcin Kulczycki

producent kreatywny, kierownik produkcji, operator, montażysta, absolwent Katowickiej Filmówki na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.

Marcin Kwaśniewski

Absolwent kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniersytetu Śląskiego w Katowicach. Pasjonat kina, pracownik działu produkcji przy filmach, programach telewizyjnych i teledyskach. Organizator Festiwalu "Buntownicy Kamery" w Warszawie. Dawniej twórca filmów offowych w amatorskich grupach filmowych.

Kuba Borkowski

Z wykształcenia dekorator wnętrz, z przyuczenia hydraulik. Od 2013 roku fotograf Fundacji Sztukmistrze. Koordynował tworzenie dekoracji podczas EJC 2017 - Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w Lublinie. W 2016 roku dołączył do ekipy telewizji festiwalowej, gdzie zajmuje się filmowaniem i montażem.Współtwórca statuetki Złotego Mrówkojada XI edycji festiwalu.

Kasia Deputat

Natalia Ćwiklińska

Klaudia Sitkowska

Studentka Dziennikarstwa na KUL oraz Technologii Cyfrowych na UMCS, ukończyła również szkołę kosmetyczną. Z festiwalem związana od roku 2015, w roku 2016 dołączyła do zespołu telewizji festiwalowej. Zajmuje się tłumaczeniami oraz prowadzeniem festiwalowego Instagrama.